نخستین روز معاملاتی این هفته در فرابورس ایران، امروز با جا به‌ جایی بیش از ۶٠۵ میلیون ورقه بهادار به ارزش ٢ هزار و ٣۴٩ میلیارد و ٢٣۵ ریال در مجموع بازار‌ها و قرار گرفتن شاخص کل در سطح ١٩٣٣ واحدی به پایان رسید...

بورس 24: نخستین روز معاملاتی این هفته در فرابورس ایران امروز با جا به‌ جایی بیش از 605 میلیون ورقه بهادار به ارزش 2 هزار و 349 میلیارد و 235 ریال در مجموع بازار‌ها و قرار گرفتن شاخص کل در سطح 1933 واحدی به پایان رسید. 

شاخص کل فرابورس ایران، امروز یکشنبه 21 بهمن‌ماه 97 پس از تجربه کاهش حدود یک واحدی، در پایان معاملات در ارتفاع 1933 واحدی قرار گرفت و حمایت نماد‌های «میدکو» و «مارون» از آیفکس نیز نتوانست بر اهرم منفی و 6 واحدی نماد «ذوب» غلبه کند.

رصد نماد‌های فرابورسی نشان می‌ دهد در روزی که گذشت نماد «قاسم» بیشترین افزایش قیمت و نماد «زبینا» بیشترین کاهش قیمت را تجربه کرده‌اند و عنوان پُربازدید‌ترین‌ها به سه نماد «ذوب»، «سمگا» و «زدشت» رسیده است.

در ادامه، نماد معاملاتی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه گوهران امید، «گوهران»، پس از برگزاری مجمع عمومی سالیانه و تقسیم سود نقدی، امروز بازگشایی شد و 1370 ریال قیمت خورد.

همچنین نماد معاملاتی شرکت گسترش سرمایه‌گذاری ایرانیان، «وگستر»، به دلیل برگزاری مجمع عمومی عادی بطور فوق‌ العاده در روز چهارشنبه 24 بهمن‌ماه 97، در پایان معاملات امروز متوقف و توقف نماد معاملاتی «کیسون» به منظور رفع ابهام یا اصلاح اطلاعات منتشر شده نیز حداکثر برای 2 روز کاری تمدید شد.

بازار سهام فرابورس نیز در روزی که گذشت شاهد دست‌‌ به‌ دست شدن 298 میلیون سهم به ارزش 730 میلیارد ریال در مجموع دو بازار اول و دوم خود بود و نماد «ذوب» با حجم معاملاتی 140 میلیون سهمی به ارزش 190 میلیارد ریال به لحاظ ثبت بیشترین حجم و ارزش معاملاتی در این دو بازار صدر‌نشین شد.

به‌علاوه، بازار پایه در روز جاری به استقبال معامله 298 میلیون سهم به ارزش 914 میلیارد ریال رفت.

از طرف دیگر در بازار ابزار‌های نوین مالی و در قالب معاملات اوراق تسهیلات مسکن، اوراق بدهی و صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری قابل معامله امروز 9 میلیون ورقه به ارزش 705 میلیارد ریال میان معامله‌ گران دست‌ به‌ دست شد که نماد «اعتماد» با معاملاتی به ارزش بیش از 112 میلیارد ریال از نظر ارزش معاملاتی در این بازار صدر‌نشین شد.

منبع: روابط عمومی فرابورس ایران