دولت تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات به‌ کار گرفته، خبر داریم نبایستی مردم در تهیه ضروریات خود با مشکل مواجه شوند آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی، پیشاپیش فرا رسیدن ایام‌ الله دهه فجر را تبریک گفت و تصریح کرد، آمریکا و اذناب اروپایی آن تصور می‌ کنند، ملت ایران با این فشارها و تهدیدها تسلیم می‌ شود، اما...

بورس 24: رئیس قوه قضاییه گفت: دادستان های سراسر کشور با قاچاق کالاهای اساسی و همچنین این قبیل دلال‌ بازی ها به اشد وجه برخورد قانونی کنند و اجازه ندهند، که عده‌ ای در این برهه دشوار اقدام به سود جویی کنند. 

به گزارش روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی، پیشاپیش فرارسیدن ایام‌ الله دهه فجر را تبریک گفت و تصریح کرد: دهه فجر، نماد استقامت و مقاومت ملت بزرگ ایران در برابر ظلم و سلطه جهانی است؛ مقاومتی که در طول 4 دهه گذشته استمرار داشته است.

او گفت: جمهوری اسلامی توانست مدل جدیدی از مردم‌سالاری را به جهان عرضه کند و استقامت برخاسته از ایمان انقلابی و ارزش‌های الهی نیز مسیر تکامل را برای مردم ما باز کرد.

رئیس قوه قضاییه، خودشناسی و خودباوری را رکن همه پیشرفت‌ها دانست و ادامه داد: هرجا مردم خود را باور کردند، توانستند قله‌های پیشرفت و افتخار را فتح کنند. امروز نیز جمهوری اسلامی مقاومتر و توانمندتر از هر زمان دیگر در صحنه حضور دارد و مردم ما مشکلات و تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کرده‌اند؛ چنان‌که بر اثر تحریم‌ها و فشارها، جوانان ایران به تکاپو و جهاد افتادند و توانستند مشکلات را بدون وابستگی به کشورهای بیگانه حل کنند.

آملی لاریجانی این امر را از نعمات بزرگ الهی دانست و با تأکید بر اینکه "جامعه صبور و اهل استقامت قطعاً پیروز است"، افزود: امروز باید همان مسیر و منش یعنی خودباوری و استقامت را ادامه دهیم. دشمنان جمهوری اسلامی و سلطه‌ گران عوض نشده‌ اند، بلکه راه‌های جدیدی را برای وارد آوردن فشار به مردم ایران آموخته‌ اند.

او گفت: البته به اهداف خود دست نخواهند یافت، زیرا مردم ما ایستاده‌اند و موانع را پشت سر خواهند گذاشت.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه آمریکا و اذناب اروپایی آن تصور می‌ کنند، ملت ایران با این فشارها و تهدیدها تسلیم می‌ شود، اظهار کرد: مردم ایران در طول چهل سال گذشته آبدیده شده‌اند. امیدواریم به‌ فضل الهی بتوانیم با خود باوری و استقلال، مسیر پیشرفت خود را طی کنیم و انقلاب اسلامی تا ظهور حضرت مهدی (عج) به روند تکاملی خود ادامه دهد و آنچه از اهداف و ارزش های الهی مدنظر داشته، محقق شود.

کودتای آمریکایی در ونزوئلا ماهیت واقعی آمریکا و اروپا را نشان داد 

آملی لاریجانی در ادامه با اشاره به حوادث اخیر ونزوئلا تصریح کرد: آنچه در قالب یک کودتای آمریکایی در ونزوئلا رخ داد، حادثه جدیدی نبود؛ منتها انسان از منش غربی‌ها تعجب می‌کند که با آن‌همه ادعای حقوق بشر و دموکراسی، این‌گونه در امور داخلی یک کشور دخالت می‌کنند. گرچه این کودتا ناکام ماند اما تجربه‌ای شد برای ملتها که ماهیت واقعی آمریکا و اروپا را بیش از پیش بشناسند.

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: هنوز کودتا صورت نگرفته، آمریکا کودتاچیان را به‌ رسمیت شناخت و با روانه ساختن میلیونها دلار، یک کشور را به‌ آشوب کشید تا منابع انسانی و ثروت های آن نابود شود.

او گفت: در یمن، میلیونها انسان را تحت فشار قرار دادند و هزاران هزار انسان را با گرسنگی رو به‌ رو کردند اما برایشان مهم نیست، زیرا حقوق بشر از نگاه آنها صرفاً متعلق به شهروندان اروپا و آمریکاست.

آملی لاریجانی با اشاره به سوابق آمریکا در برپایی کودتا در کشورهای آمریکای لاتین، افزود: اینها مکرر در آمریکای لاتین کودتا ترتیب دادند و با وضع ظالمانه‌ای حکومتهای مردمی را کنار زدند. در سایر نقاط جهان نیز مرتکب چنین رفتارهایی شده‌ اند، منتها باید بدانند که روزگار این قبیل کودتاها سپری شده و دیگر آن دوران نیست که عده‌ای معدود را با پول به خیابانها بکشانند تا یک حکومت مردمی را ساقط کنند.

جمهوری اسلامی یک نمونه متعالی و رشدیافته در مقابله با دخالت بیگانگان است 

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه جمهوری اسلامی 40 سال است ایادی استکبار را از کشور قطع کرده است، اظهار کرد: خوشبختانه ملتهای دیگر هم بیدار شده و به آمریکا و اروپا فهمانده‌ اند که دنیای امروز، دنیای قرن نوزدهم نیست، که با استعمار و سلطه، منابع را به‌ یغما ببرند.

وی افزود: هدف از کودتاهای آمریکایی که اروپا نیز فوراً به‌تبعیت از آمریکا از آنها حمایت می‌کند، دو چیز است؛ یکی چپاول داراییها و ثروت‌های یک کشور و دیگری قدرت‌نمایی از این باب که نشان دهند دولتهای مردمی مخالف اروپا و آمریکا نمی‌ توانند سرپا بایستند.

او گفت: خوشبختانه ایران در مقابله با این دو هدف، یک نمونه محکم، متعالی و رشدیافته است و امیدواریم کشورهای دیگر نیز در این عرصه از جمهوری اسلامی الگوبرداری کنند.

آملی لاریجانی در ادامه سخنان خود با اشاره به بروز مشکلاتی در تأمین برخی کالاها از جمله برخی افزایش قیمتها، تصریح کرد: واقعاً دولت و سایر دستگاه‌ها باید توجه داشته باشند که این وضع، زیبنده مردم ما نیست. درست است که تحریم هستیم و دشمن فشار بی‌سابقه‌ای را وارد می‌کند اما مسئولان نیز باید کار جهادی کنند و رفع مشکلات امروز مردم را جهاد فی سبیل الله بدانند.

رئیس قوه قضاییه با ابراز اینکه عده‌ای دست به قاچاق گوشت و سایر اقلام می‌زنند و عده دیگری نیز با دلال‌ بازی، کالاهای دولتی با قیمت مناسب را خریداری کرده و به‌قیمت بالاتر می‌فروشند، بر ضرورت برخورد اساسی و محکم با این پدیده تأکید کرد و گفت: دادستان های سراسر کشور با قاچاق کالاهای اساسی و همچنین این قبیل دلال‌بازیها به اشد وجه برخورد قانونی کنند و اجازه ندهند که عده‌ای در این برهه دشوار، اقدام به سودجویی کنند. 

ضابطین قضایی با سودجویان در حوزه کالاهای اساسی برخورد جدی کنند

آملی لاریجانی با تأکید بر لزوم همکاری همه‌جانبه ضابطین قضایی با قوه قضاییه در برخورد با این سودجویی‌ها، یادآور شد: عمده مردم با درآمدهای محدود و ثابت، تورم کمرشکنی را تجربه می‌کنند و ما اطلاع داریم که دولت محترم نیز تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات به‌کار گرفته است منتها نتیجه این تلاش‌ها نیز مهم است. همه دستگاههای نظارتی اعم از دستگاه‌های نظارتی در قوه مجریه و قوه قضاییه کنار ضابطان انتظامی و امنیتی باید پای کار باشند و اجازه ندهند همین مقدار کالاهایی که برای مردم تأمین می‌ شود، به کانالهای دیگری برود و مردم در تهیه ضروریات خود با مشکل مواجه شوند.

رئیس قوه قضاییه تأکید کرد: امروز خدمت به مردم مقاوم، صبور و بصیر ایران اسلامی، جهاد است و همه موظفیم برای رفع مشکلات مردم، تمام توان خود را به‌ کار ببندیم.

بر اساس این گزارش، بحث و بررسی پیرامون لایحه «تأمین امنیت زنان در برابر خشونت» در دستور کار امروز مسئولان عالی قضایی قرار داشت.

منبع: تسنیم