ذوب آهن اصفهان به همراه شرکت های تابعه از جمله معادن زغالسنگ البرزشرقی و تارابگین ، با برپایی غرفه و ارائه محصولات و توانمندی ها ، دراولین نمایشگاه زنجیره تامین فولاد کرمان حضوری فعال داشتند.

بورس 24: مهرداد اکبریان رئیس انجمن سنگ آهن ایران در حاشیه بازدید از غرفه ذوب آهن اصفهان گفت: این شرکت با سابقه بیش از نیم قرن در صنعت فولاد کشور می درخشد و زمانی معادن متعددی در اختیار داشت ، اما اکنون که به شکوفایی و رشد رسیده ، معدن در اختیار ندارد و در خصوص تامین مواد اولیه با مشکل روبرو شده است.

مهرداد اکبریان با تاکید برلزوم حمایت دولت از ذوب آهن اصفهان افزود:این شرکت از کمبود مواد اولیه به ویژه سنگ آهن رنج می برد ومدت هاست با این چالش دست و پنجه نرم می کند و نیاز به معدن سنگ آهن دارد.

رییس انجمن سنگ آهن با طرح پیشنهاد تشکیل کنسرسیوم مشترک ذوب آهن اصفهان با تولیدکنندگان سنگ آهن عنوان کرد: به عنوان راهکار عملی پیشنهاد می کنم کنسرسیوم مشترک متشکل از ذوب آهن اصفهان و چندین تولیدکننده بزرگ و کوچک تشکیل شود و ذوب آهن برای خرید معدن و تامین پایدار سنگ آهن مورد نیاز خود از آن بهره مند گردد.

اکبریان با اشاره به کاهش سرانه مصرف فولاد در کشور افزود: سرانه مصرف فولاد در کشور نصف شده است . سرانه مصرف فولاد در کشورهای در حال توسعه ۳۵۰ کیلو است ولی در ایران به زیر ۱۵۰ کیلو رسیده است.

گفتنی است، نخستین نمایشگاه زنجیره تامین فولاد کرماناز روز سه‌شنبه ۲۵ تا ۲۸دی‌ماه سال جاری در مرکز نمایشگاه‌های جنوب شرق کشور کرمان برگزار شد. بخش‌های مختلف زنجیره همچون اکتشاف و استخراج ، بهره‌برداری و فرآوری ، تجهیزات آزمایشگاهی و زمین‌شناسی به همراه ماشین‌آلات سنگین آخرین دستاوردها و محصولات خود را به معرض نمایش قرار دادند.

منبع: ایلنا