ذخایر ارزی نیز به صورت اسکناس به حد کافی است همه نیازهای واقعی تأمین خواهد شد، مردم بدانند رییس کل بانک مرکزی گفت: بعد از کشورهای چین، کره جنوبی، هند و ترکیه، ژاپن نیز عملیات واردات نفت از ایران را از روز گذشته آغاز کرد...

بورس 24: رییس کل بانک مرکزی گفت: بعد از کشورهای چین، کره جنوبی، هند و ترکیه، ژاپن نیز عملیات واردات نفت از ایران را از روز گذشته آغاز کرد.

عبدالناصر همتی در یادداشتی اضافه کرد: به تدریج درآمدهای جدید نفتی در کنار ده ها میلیارد دلار منابع فعال بانک مرکزی در نزد بانک های خارجی که پشتیبان قوی و مطمئن تجارت کشورمان است ، به چرخه تجاری وارد می شود. 

وی افزود: صادرات غیر نفتی کشورمان نیز با تفاهماتی که صادرکنندگان با همکاران من می کنند به تدریج در خدمت واردات کشورمان قرار می گیرد، قبلاً خدمت مردم عزیزمان عرض کرده بودم، در داخل کشور نیز ذخایر بسیار مطلوب ارز به صورت اسکناس در حدی است، که نیازهای واقعی مردم را به طور کامل تأمین می کند.

رییس کل بانک مرکزی گفت: البته عوامل مختلفی در داخل و خارج مأیوس از تأثیرگذاری بر عرضه و تقاضا تلاش می کنند، با ایجاد جو روانی و دادن پالس های منفی بازار را از نظر روانی تحت تأثیر قرار بدهند. نکته جالب در مورد این روزهای بازار ارز، کم رمق بودن تقاضا در صرافی ها و نرخ سازی دلالان در فضای مجازی است.

او گفت: بانک مرکزی این روزها جور سمت تقاضا را هم می کشد!

منبع: خبرگزاری صدا و سیما