فرابورس معاملات آخرین روز کاری هفته را با سبزپوشی خاتمه داد در پایان معاملات امروز چهارشنبه ٢۶ دی‌ ماه شاخص کل فرابورس تحت تاثیر مثبت از جانب نمادهای «دماوند»، «زاگرس»، «ذوب» و «خراسان» و «هرمز» بیش از ۵ واحد رشد کرد، تا بالاتر از سطح ١٩٨٣ واحدی قرار بگیرد...

بورس 24: در آخرین روز کاری هفته و با صعود 5 واحدی آیفکس بالاتر از سطح 1983 واحدی قرار گرفت.

فرابورس ایران معاملات روز پایانی این هفته کاری را با ادامه سبزپوشی شاخص کل و افزایش بیش از 5 واحدی این نماگر خاتمه داد تا بدین ترتیب آیفکس فاصله خود با سطح 2 هزار واحدای را به کمتر از 17 واحد برساند. 

در پایان معاملات امروز چهارشنبه 26 دی‌ ماه شاخص کل فرابورس تحت تاثیر مثبت از جانب نمادهای «دماوند»، «زاگرس»، «ذوب» و «خراسان» و «هرمز» بیش از 5 واحد رشد کرد تا بالاتر از سطح 1983 واحدی قرار بگیرد.

بدین ترتیب این نماگر با صعود امروز خود کمتر از 17 واحد تا بازپس‌ گیری سطح 2 هزار واحدی فاصله دارد. امروز در حالی که تنها سه نماد «ثرود»، «آینده» و «تپولا» بازگشایی شدند.

نمادهای متعددی شامل«زنجان»، «گوهران»، «ثنظام»، «چنوپا»، «ثالوند»، «دی»، «وایرا»، «وبرق» و «فاروم» به دلایلی همچون نوسان قیمت بیش از 60 و 50 درصدی نماد اصلی، برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام و ابهام در اطلاعات ارسال‌شده از سوی ناشر متوقف شدند.

روز جاری سهامداران در مجموع دو بازار اول و دوم شاهد جا به جایی 438 میلیون سهم به ارزش 1270 میلیارد ریال بودند و نماد ذوب‌آهن پربیننده‌ ترین نماد معاملاتی در این دو بازار شناخته شد.

همچنین در حالی نمادهای «کتوکا» و «زگلدشت»، دو نماد نخست با بیشترین درصد افزایش قیمت بودند که نمادهای «تلیسه» و «افرا» بالاترین افت قیمتی را تجربه کردند.

سهامداران بازار پایه نیز امروز به استقبال معامله 453 میلیون سهم به ارزش 1178 میلیارد ریال رفتند. در مجموع تمامی بازارهای فرابورسی نیز نماد شرکت سرمایه‌گذاری سبحان «وسبحان» با مبادله 80.7 میلیون سهم به ارزش 171 میلیارد ریال، صدرنشسن شد و بالاترین حجم و ارزش معاملات را به خود اختصاص داد.

این نماد در بازار اول فرابورس میان سهامداران خرید و فروش می‌ شود.همچنین در سوی دیگر بازار شاهد تغییر مالکیت 14 میلیون ورقه به ارزش 1399 میلیارد ریال در بازار ابزارهای نوین مالی بودیم. در این بازار اغلب اوراق تسهیلات مسکن مورد معامله با کاهش قیمت رو به‌ رو و در دامنه 231 هزار تا 577 هزار ریال داد و ستد شدند.

در نهایت در روزی که گذشت در مجموع بازارهای فرابورسی 907 میلیون ورقه به ارزش 3846 میلیارد ریال دادستد شد تا نسبت به روز کاری قبل، شاهد افت نسبی حجم و ارزش معاملات فرابورس باشیم.

منبع: روابط عمومی فرابورس ایران