نماد «ذوب» بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را به خود اختصاص داد معاملات سهام در دو بازار اول و دوم فرابورس ایران امروز یکشنبه ١۶ دی‌ ماه ٩٧، با داد‌ و‌ ستد ۴٩٣ میلیون سهم به ارزش یک هزار و ۴٢٠ میلیارد ریال پیگیری شد، که...

بورس 24: معاملات سهام در دو بازار اول و دوم فرابورس ایران امروز یکشنبه 16 دی‌ ماه 97 با داد‌ و‌ ستد 493 میلیون سهم به ارزش یک هزار و 420 میلیارد ریال پیگیری شد، که این میزان به‌ ترتیب 73 و 46 درصد از حجم و ارزش کل معاملات را تشکیل می‌ داد. 

در پایان معاملات سهام در دو بازار اصلی سهام فرابورس نماد «ذوب» با حجم معاملات 182 میلیون سهم به ارزش بیش از 311 میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را به خود اختصاص داد.

از سوی دیگر شاخص کل فرابورس امروز با افزایش 11 واحدی رو‌ به‌ رو شد و در پایان معاملات در پله 1883 واحدی ایستاد. معاملات مثبت در نماد‌های «ذوب»، «دماوند» و «مارون» بیشترین تاثیر را بر رشد امروز این نماگر بر جای گذاشتند.

به علاوه، نماد «مادیرا» امروز بیشترین افزایش قیمت و نماد «کتوکا» بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند و نماد‌های «ذوب»، «سمگا» و «مادیرا» عنوان پُربازدید‌ترین نماد‌ها را به خود اختصاص دادند.

در ادامه، بازار پایه نیز شاهد دست‌به‌دست شدن 165 میلیون سهم به ارزش 604 میلیارد ریال بود.

از طرف دیگر، در بازار ابزار‌های نوین مالی امروز 12 میلیون ورقه به ارزش یک هزار و 55 میلیارد ریال معامله شد که نماد «سخاب7» با ارزش معاملاتی بیش از 127 ملیارد ریال بیشترین ارزش را در معاملات امروز این بازار از آن خود کرد.

همچنین حجم معاملات در مجموع بازار‌ها در روزی که گذشت بیش از 671 میلیون ورقه بود که ارزش آن به بیش از 3 هزار و 79 میلیارد ریال رسید.

از جمله رویداد‌های آتی فرابورس می‌ توان به توقف نماد معاملاتی «اخزا702» به دلیل پرداخت مبالغ اسمی این اوراق، در پایان معاملات فردا دوشنبه 17 دی‌ ماه اشاره کرد.

به‌ علاوه، معاملات اوراق مشارکت شهرداری مشهد در نمادهای «مشهد 9711»، «مشهد 9721» و «مشهد 9731» به دلیل فرارسیدن سررسید آن در تاریخ 21 دی‌ ماه در پایان معاملات روز چهارشنبه این هفته متوقف خواهد شد.

منبع: روابط عمومی فرابورس ایران