ارزش سهام اپل ۴٠ درصد سقوط کرد شرکت بزرگ اپل طی سه ماه گذشته روزهای سختی را پشت سر گذاشته و عملا ۴٠ درصد از ارزش سهام آن سقوط کرده است. این شرکت آمریکایی ۴۴۶ میلیارد دلار از ارزش خود، معادل تولید ناخالص داخلی کشورهایی نظیر اتریش و نروژ را از دست داده است...!

بورس 24: شرکت بزرگ اپل طی سه ماه گذشته روزهای سختی را پشت سر گذاشته و عملا 40 درصد از ارزش سهام آن سقوط کرده است.

بر اساس این گزارش به نقل از اسپوتنیک، حدود 3 ماه پیش شرکت اپل آمریکا هزار و 120 میلیارد دلار ارزش داشت و عملا با ارزش‌ ترین شرکت جهان محسوب می‌ شد.

در ماه اکتبر قیمت هر سهم اپل 232 دلار بود اما از آن زمان به بعد سقوط شرکت اپل آغاز شد، به گونه‌ ای که در ژانویه 2019 شاهد رسیدن قیمت سهم این شرکت به 142.1 دلار هستیم.

در واقع ارزش اپل در 3 ماه گذشته از هزار و 120 میلیارد دلار به 674.7 رسیده است و این شرکت آمریکایی 446 میلیارد دلار از ارزش خود، معادل تولید ناخالص داخلی کشورهایی نظیر اتریش و نروژ را از دست داده است. 

تنها طی معاملات روزهای گذشته و به دلیل انتشار چشم انداز کاهش فروش محصولات این شرکت آمریکایی در چین که توسط مدیرعامل آن طی نامه‌ای به سهامداران اعلام شده است، ارزش سهام اپل 8 درصد ریخت.

هم اکنون اپل پس از شرکت‌ های مایکروسافت، آمازون و گوگل چهارمین شرکت بزرگ جهان است.

در چین به دلیل اقدامات تجاری آمریکا علیه این کشور و به خصوص در ماجرای دستگیری مدیر ارشد مالی شرکت هوآوی، مردم و شرکت‌های چینی محصولات اپل را بایکوت کرده‌ اند.

منبع: فارس