تغییر مالکیت ٣۵٨ میلیون سهم رقم خورد افزایش حجم و ارزش مبادلات نسبت به روز گذشته و... امروز چهارشنبه ١٢ دی‌ ماه بازارهای اول و دوم فرابورس میزبان تغییر مالکیت ٣۵٨ میلیون سهم به ارزش بیش از یک هزار و ١٩٠ میلیارد ریال بودند، که...

بورس 24: آخرین روز کاری هفته دوم دی‌ ماه در فرابورس ایران با تغییر مالکیت 756 میلیون ورقه بهادار به ارزش بیش از 3 هزار و 558 میلیارد ریال به پایان رسید که نشا‌ن‌ دهنده افزایش حجم و ارزش مبادلات امروز نسبت به روز گذشته است.

امروز چهارشنبه 12 دی‌ ماه بازارهای اول و دوم فرابورس میزبان تغییر مالکیت 358 میلیون سهم به ارزش بیش از یک هزار و 190 میلیارد ریال بودند.

ادامه مبادلات سهام در بازار پایه نیز به نقل‌ و انتقال بیش از 446 میلیون سهم در تابلوهای الف، ب و ج این بازار انجامید که ارزش این معامله‌ ها به 977 میلیارد ریال رسید.

نگاهی به جدول افزایش و کاهش قیمت نمادهای فرابورسی حاکی از آن است که نمادهای «بپاس» و «غفارس» به ترتیب از گروه‌ های بیمه و صندوق بازنشستگی به‌ جز تامین اجتماعی و محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر، بیشترین رشد قیمت و در سمت مقابل نماد ذوب بیشترین افت قیمت را تجربه کرده است.

نماد ذوب در عین حال بیشترین تاثیر را در افت 7 واحدی آیفکس در روز جاری بر جای گذاشت و با وجود حمایت 5 واحدی از جانب نمادهای «دماوند» و «ارفع» از شاخص کل فرابورس، این نماگر نسبت به روز گذشته کاهش یافت و در ارتفاع 1875 قرار گرفت.

امروز 5 درصد از سهام غیر‌مدیریتی شرکت سپرده‌ گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در نماد معاملاتی «سپرده 4» به صورت بلوکی معامله شد.

همچنین شنبه هفته آتی 32 درصد از سهام مدیریتی غیرکنترلی شرکت پخش البرز با قیمت پایه کل 870 میلیارد و 720 میلیون ریال از طریق بازار دوم فرابورس ایران، عرضه می‌ شود.

منبع: روابط عمومی فرابورس ایران