ذوب آهن درخشید، ایضا... بیشترین حجم و ارزش معاملات را در اختیار گرفت معاملات فرابورس ایران، در میانه این هفته کاری با تغییر مالکیت ۶٨٧ میلیون ورقه به ارزش بیش از ٣٠۵٩ میلیارد ریال دنبال شد، که...

بورس 24: معاملات فرابورس ایران در میانه این هفته کاری با تغییر مالکیت 687 میلیون ورقه به ارزش بیش از 3059 میلیارد ریال دنبال شد که همزمان با داد و ستدهای انجام‌ شده شاحص کل این بازار نیز رشد 4 واحدی را تجربه کرد.

امروز دوشنبه 10 دی ماه 1397 آیفکس با ثبت 4 واحد رشد، تا سطح 1873 واحدی بالا رفت و عمده بار مثبت بر این نماگر از طرف نمادهای گروه فلزات اساسی مانند «ذوب»‌، «هرمز»، «کگهر» و «میدکو» تا سطح حداکثر 3 واحد رقم خورد. 

رصد معاملات در بازارهای فرابورسی نیز نشان می‌ دهد در مجموع دو بازار اول و دوم سهامداران 283 میلیون سهم را به ارزش 973 میلیارد ریال داد و ستد کردند که نماد معاملات شرکت سهامی ذوب‌ آهن با تغییر مالکیت بیش از 60 میلیون سهم به ارزش نزدیک به 114 میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات را در اختیار گرفت.

این نماد که پر بازدیدترین نماد معاملاتی نیز شناخته شد در سمت خرید شاهد مشارکت نزدیک به 100 درصدی سهامداران حقیقی و در سمت فروش شاهد مشارکت 20.4 درصدی سهامداران حقوقی بود.

در جریان معاملات امروز بازار سهام فرابورس ایران نمادهای «ذوب»، «سخواف»، «فسدید»، «وتعاون»، «زبینا» و «قجام» بازگشایی شدند.

در سمت مقابل نیز شاهد توقف نماد معاملاتی شرکت سرمایه‌ گذاری توسعه و عمران زاگرس چهارمحال و بختیاری برای برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام در روز چهارشنبه مورخ 1397/10/12، نماد شرکت ساختمان اصفهان به دلیل نوسان قیمت بیش از 60 درصد در نماد اصلی، به منظور برگزاری کنفرانس اطلاع‌ رسانی ناشر بودیم.

بازار پایه‌ ای‌ ها نیز امروز به استقبال جابه جایی 377 میلیون سهم به ارزش 761 میلیارد ریال رفتند.

در همین حال در بازار ابزارهای نوین مالی تغییر مالکیت 27 میلیون ورقه به ارزش 1323 میلیارد ریال رقم خورد. اوراق تسهیلات مسکن در این بازار در دامنه قیمتی 223 هزار ریال تا 590 هزار ریال مورد مبادله قرار گرفت.

منبع: روابط عمومی فرابورس ایران