پس از اینکه رئیس‌جمهور فرانسه برای آرام کردن شورش ها امتیازاتی به معترضان ضد دولت داد، انتظار می رود کسری بودجه فرانسه به ۱۰ میلیارد یورو برسد .

بورس 24: به نقل از رویترز، ریچارد فراند، رئیس مجلس شورای ملی فرانسه گفت احتمالا کسری بودجه فرانسه از محدوده‌ی اتحادیه اروپا که 3 درصد تولید ناخالص داخلی است فراتر می‌رود و به 3.4 درصد می‌رسد .
پس از اینکه رئیس‌جمهور امانوئل مکرون در همین ماه امتیازاتی به معترضان ضد دولت داد، انتظار می رود کسری بودجه فرانسه به 10 میلیارد یورو (11 میلیارد دلار) برسد و سقف کسری بودجه را بشکند .
فراند گفت:« ما مسئولیت این کسری بودجه بیش از حد انتظار را می پذیریم . احتمالا مقدار آن 3.4 درصد تولید ناخالص داخلی باشد، ولی این می تواند یک اوج دوره ای باشد نه یک خط سیر ساختاری» .
سخنگوی وزارت اقتصاد فرانسه در این مورد نظری نداده است .
مکرون در روز دوشنبه با اعلام افزایش دستمزدها برای کارگران فقیر و کاهش مالیات برای اکثر مستمری‌بگیران سعی کرد شورش یک ماهه معترضان «جلیقه زرد» را آرام کند. این نام به خاطر لباس روشنی که در راهپیمایی‌ها می‌پوشیدند به آنها اطلاق می‌شد .
قبل از این اطلاعیه، انتظار می رفت کسری بودجه فرانسه 2.8 درصد در سال 2019 باشد .
پییر مسکوویسی، عضو هیئت اقتصادی اتحادیه اروپا در روز پنجشنبه گفت:« اگر این کسری بودجه بالای فرانسه موقتی باشد، قابل تحمل است ».

منبع: تسنیم