دیپلمات‌ های اروپایی این احتمال که ایرانی‌ ها هر کدام از ۱۲ شرط مطرح‌ شده توسط «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا برای توافق جدید با ایران را بپذیرند، مورد تمسخر قرار می‌ دهند...

بورس 24: دیپلمات‌ های اروپایی این احتمال که ایرانی‌ ها هر کدام از ۱۲ شرط مطرح‌ شده توسط «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا برای توافق جدید با ایران را بپذیرند، مورد تمسخر قرار می‌ دهند.

یک دیپلمات اروپایی گفته تلاش دولت آمریکا برای ایجاد ائتلاف بین‌ المللی علیه ایران شکست خورده است.

«مایک پامپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا در جلسه چهارشنبه شب شورای امنیت ملی آمریکا درباره اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ این شورا خواستار به کارگیری تدابیر سخت‌گیرانه‌تر علیه برنامه موشکی ایران شد.

وبگاه آمریکایی المانیتور گزارش داده در همین حال، متحدان اروپایی آمریکا گفته‌ اند، تردید دارند آنچه به کارزار فشار حداکثری دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌ جمهور آمریکا معروف شده بتواند موفقیتی در تحقق هدفش برای رسیدن به توافقی بهتر از برجام به دست آورد.

دیپلمات‌های اروپایی که تعاملات نزدیکی با دولت ترامپ در خصوص ایران دارند گفته‌ اند، احتمال اندکی وجود دارد که ایرانی‌ ها به این زودی پیشنهاد ترامپ برای مذاکره را در نظر بگیرند.

به نوشته المانیتور، دیپلمات‌های اروپایی این احتمال که ایرانی‌ها هر کدام از ۱۲ شرط مطرح‌شده توسط «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا برای توافق جدید با ایران را بپذیرند مورد تمسخر قرار می‌ دهند. 

منبع: فارس