ایران به برجام پایبند بوده است اتحادیه اروپا هم به طور کامل آن را اجرا می کند نمایندگان ۸ کشور اروپایی قبل از آغاز نشست شورای امنیت درباره اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ درباره ایران خواستار اجرای کامل و موثر توافق هسته‌ ای برجام شدند. این بیانیه با یادآور شدن پایندی ایران به برجام تصریح کرده است: «تا زمانی که ایران تعهداتش را به طور کامل اجرا کند، اتحادیه اروپا به طور کامل اجرای آن را ادامه خواهد داد...

بورس 24: نمایندگان ۸ کشور اروپایی قبل از آغاز نشست شورای امنیت درباره اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ درباره ایران خواستار اجرای کامل و موثر توافق هسته‌ ای برجام شدند.

این بیانیه با یادآور شدن پایندی ایران به برجام تصریح کرده است: «تا زمانی که ایران تعهداتش را به طور کامل اجرا کند، اتحادیه اروپا به طور کامل اجرای آن را ادامه خواهد داد.

نمایندگان 8 کشور بلژیک، فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، لهستان و سوئد در بیانیه‌ ای خواستار اجرای کامل و موثر برجام شدند. 

این بیانیه با یادآور شدن پایندی ایران به برجام تصریح کرده است: «تا زمانی که ایران تعهداتش را به طور کامل اجرا کند، اتحادیه اروپا به طور کامل اجرای آن را ادامه خواهد داد. وزرای خارجه اتحادیه اروپا بر این تأکید کردند.

«دونالد ترامپ»، رئیس‌ جمهور آمریکا 18 اردیبهشت‌ ماه به طور یک جانبه با نقض تعهدات آمریکا ذیل توافق هسته‌ ای برجام کشورش را از این توافق خارج کرد. خزانه‌ داری آمریکا اعلام کرد تحریم‌های هسته‌ ای که ذیل این توافق رفع شده بودند در دوره‌های 90 و 180 روزه احیا خواهند شد.

ترامپ شامگاه دوشنبه 15 مرداد ماه با امضای فرمانی رسماً دستور اجرای اولین بسته تحریم‌ ها علیه ایران را صادر کرد.

دومین بسته تحریم‌ ها که بخش‌ های کشتی‌ رانی، مالی و انرژی ایران را هدف قرار می‌دهند هم از روز 14 آبان‌ ماه از سر گرفته شده‌اند.

دولت ترامپ، در این بسته تحریم‌ها از تلاش‌های اولیه برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران عقب‌نشینی کرده و برای 8 کشور معافیت از تحریم‌ های نفتی صادر کرد.

تصمیم ترامپ با مخالفت‌ های زیادی در سراسر جهان رو به شده است و غیر از رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی، جامعه جهانی با آن مخالفت کرده‌ اند.

منبع: تسنیم