تهران از چندین قطعنامه شورای امنیت سرپیچی کرده / آمریکا این را تحمل نمی‌ کند، که... می خواهیم، محدودیت‌ های سابق سازمان ملل علیه برنامه موشکی ایران را برگردانیم! وزیر خارجه آمریکا مدعی شد، ایران از حسن نیت کشورهای دنیا سوءاستفاده کرده و اکنون صاحب بزرگترین زرادخانه موشکی در منطقه خاورمیانه (غرب آسیا) است...

بورس 24: شورای امنیت سازمان ملل متحد امروز چهارشنبه برای بحث درباره ششمین گزارش «آنتونیو گوترش»، دبیر کل سازمان ملل درباره اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ این شورا تشکیل جلسه داد.

«رزماری دی کارلو»، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور سیاسی در این جلسه پایبندی ایران به برجام را یادآور شد. وی از خروج آمریکا از این توافق ابراز تأسف کرد.

نماینده اتحادیه اروپا در این نشست هم ضمن تأیید پایبندی ایران به برجام گفت، برخی مسائل خارج از حیطه این توافق بر آن سایه انداخته‌اند. وی به آزمایش‌های موشکی ایران اشاره کرد و از ایران خواست آنها را متوقف کند. 

«مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا ادعا کرد که یکی از مسئولان نظامی ایران گفته که ایران قادر به ساخت موشک‌ هایی با برد بالای ۲۰۰۰ کیلومتر است.

پامپئو ادعا کرد آزمایش‌ های موشکی ایران بعد از حصول توافق هسته‌ ای افزایش یافته است.

پامپئو با بیان این ادعا که ایران از چندین قطعنامه شورای امنیت سرپیچی کرده گفت: «ایالات متحده هیچ‌ گاه این را تاب نخواهد آورد و هر کشوری که به دنبال صلح و امنیت است هم نباید آن را تاب بیاورد.»

وزیر خارجه آمریکا مدعی شد، ایران از حسن نیت کشورهای دنیا سوء استفاده کرده و اکنون صاحب بزرگترین زرادخانه موشکی در منطقه خاورمیانه (غرب آسیا) است.

وزیر خارجه آمریکا همچنین ادعا کرد، ایران امروزه بزرگترین میزان موشک های بالستیک در منطقه را در اختیار دارد. او گفت برجام سبب نشده که تولید و آزمایش موشک های بالستیک ایران کاهش یابد.

پامپئو در بخش دیگری از اظهاراتش گفت، آمریکا به دنبال بازگرداندن محدودیت‌ های سابق سازمان ملل علیه برنامه موشکی ایران است.

منبع: انتخاب