تامین سرمایه نوین و شرکت افق کوروش جزء شرکت هایی هستند که با ارائه آخرین اطلاعات می ‌توانند وارد فاز عرضه اولیه شوند.

بورس 24: آخرین وضعیت عرضه های اولیه شرکت بورس تهران مشخص شد. تامین سرمایه نوین، پتروشیمی نوری و افق کوروش؛ کدام یک زودتر می آیند؟

اسماعیل درگاهی، مدیر پذیرش شرکت بورس اوراق بهادار در خصوص آخرین وضعیت عرضه های اولیه این شرکت به خبرنگار بورس ۲۴ گفت: پتروشیمی نوری به عنوان یکی از شرکت هایی که قرار بوده طی هفته جاری عرضه شود به دلیل عدم ارائه گزارش حسابرسی شش ماهه هنوز آماده عرضه نیست.

وی گفت: «نوری» غیر از گزارش شش ماهه حسابرسی شده، مشکل دیگری برای عرضه ندارد و به محض ارائه این گزارش، عرضه اولیه به جریان می افتد.

درگاهی گفت: تامین سرمایه نوین و شرکت افق کوروش جزء شرکت هایی هستند که با ارائه آخرین اطلاعات می ‌توانند وارد فاز عرضه اولیه شوند.

وی گفت: شرکت تخم مرغ سیمرغ نیز به زودی ثبت شده و مراحل عرضه اولیه شرکت طی خواهد شد.

در ادامه با سعید محبی فرد، معاون مالی و اقتصادی شرکت هلدینگ خلیج فارس سهامدار عمده پتروشیمی نوری در خصوص آخرین وضعیت گزارش شش ماهه پتروشیمی نوری صحبت کردیم. او در این مورد گفت: گزارش حسابرسی با توجه به رفع اشکالات احتمالا این هفته در سامانه کدال قرار می‌گیرد.

وی گفت: یک بند حسابرسی سنواتی توسط حسابرس مورد اشکال بود که برطرف شد و به زودی گزارش حسابرسی شش ماهه ارائه می شود و مقدمات عرضه اولیه سهام فراهم خواهد شد.