نمادهای «ذوب» و «مادیرا» نیز در عین حال که با بیشترین بازدید از سوی فعالان بازار مواجه شدند، در صدر جدول برترین تقاضا در میان نمادهای فرابورس نیز قرار گرفتند...

بورس 24 : سومین هفته معاملاتی آذرماه با رشد 13 واحدی شاخص کل فرابورس و نقل‌وانتقال 690 میلیون ورقه بهادار به ارزش بیش از 3 هزار و 647 میلیارد ریال کلید خورد.

امروز شنبه هفدهم آذرماه معامله‌گران سهام در بازار اول 81 میلیون سهم را به ارزش 328 میلیارد ریال دست به دست کرده و در بازار دوم به تغییر مالکیت 246 میلیون سهم به ارزش افزون بر 881 میلیارد ریال اقدام کردند.

همچنین ادامه مبادلات سهام در تابلوهای معاملاتی بازار پایه دنبال شد و به دادوستد 348 میلیون سهم به ارزش 751 میلیارد ریال انجامید.

از سوی دیگر جابه‌جایی اوراق در بازار ابزارهای نوین مالی به ثبت مبادله 16 میلیون ورقه بهادار منجر شد که ارزش این حجم از دادوستدها به یک هزار و 688 میلیارد ریال رسید که از این میزان حجم و ارزش مبادلاتی در این بازار، بیش از 68 هزار ورقه به ارزش افزون بر 38 میلیارد ریال مربوط به معاملات اوراق تسهیلات مسکن بود.

امتیاز تسهیلات مسکن ماه گذشته یعنی آبان‌ماه 97 بیشترین استقبال را از سوی معامله‌گران این اوراق به همراه داشت و بدین ترتیب 39 هزار و 777 ورقه در نماد «تسه 9708» به ارزش افزون بر 22 میلیارد ریال طی امروز مبادله شد.

در میان نمادهای فرابورسی دو نماد از گروه هتل و رستوران یعنی نماد «سمگا» متعلق به گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و «گکوثر» متعلق به هتل پارسیان کوثر اصفهان بیشترین رشد قیمت را در روز جای به همراه داشتند.

این در حالی است که نماد «سدبیر» از گروه سرمایه‌گذاری‌ها و نماد «کوثر» از گروه بیمه و صندوق بازنشستگی به جز تامین اجتماعی با بیشترین کاهش قیمتی روبه‌رو شدند.

نمادهای «ذوب» و «مادیرا» نیز در عین حال که با بیشترین بازدید از سوی فعالان بازار مواجه شدند، در صدر جدول برترین تقاضا در میان نمادهای فرابورس نیز قرار گرفتند.

در نهایت شاخص کل فرابورس ایران تحت تاثیر مثبت از جانب نمادهای «ذوب» و «مارون» به ترتیب از گروه‌های فلزات اساسی و محصولات شیمیایی رشد 13 درصدی را تجربه کرد و در ارتفاع یک هزار و 858 واحدی قرار گرفت.

منبع : روابط عمومی فرابورس ایران