معاملات فرابورس ایران در دوازدهمین روز از آذرماه ١٣٩٧ با مبادلاتی در حجم ٧۴٨ میلیون ورقه به ارزش ۶۴۵٩ میلیارد ریال پایان یافت و برای دومین روز متوالی در هفته جاری شاخص کل این بازار با رشد مواجه شد. امروز دوشنبه در مجموع بازار اول و دوم سهامداران اقدام به جابه جایی ۴٠۶ میلیون سهم کردند که ارزش این میزان از مبادلات سهام بالغ بر ١٢۶٠ میلیارد ریال بود. سهامداران بازار پایه نیز در مجموع سه تابلو معاملاتی این بازار شاهد تغییر مالکیت ٣٢٠ میلیون سهم به ارزش ۶٩٩ میلیارد ریال بودند.

بورس 24 : معاملات فرابورس ایران در دوازدهمین روز از آذرماه 1397 با مبادلاتی در حجم 748 میلیون ورقه به ارزش 6459 میلیارد ریال پایان یافت و برای دومین روز متوالی در هفته جاری شاخص کل این بازار با رشد مواجه شد.

امروز دوشنبه در مجموع بازار اول و دوم سهامداران اقدام به جابه جایی 406 میلیون سهم کردند که ارزش این میزان از مبادلات سهام بالغ بر 1260 میلیارد ریال بود. سهامداران بازار پایه نیز در مجموع سه تابلو معاملاتی این بازار شاهد تغییر مالکیت 320 میلیون سهم به ارزش 699 میلیارد ریال بودند.

امروز شاخص کل فرابورس نیز برای دومین روز متوالی سبزپوش باقی ماند و با رشد نزدیک به 50 واحدی بار دیگر تا سطح 1824 واحدی بالا رفت. نمادهای از گروه‌های پتروشیمی و فلزات اساسی مهم‌ترین نمادهایی بودند که در رشد امروز آیفکس نقش داشتند به طوری که «ذوب»، «میدکو»، «زاگرس»، «مارون» و «هرمز» 5 نمادی هستند که تا نزدیک به 8 واحد تاثیر مثبت بر این نماگر به جا گذاشتند.

نماد سهامی ذوب‌آهن به عنوان سومین نماد پربیننده در معاملات امروز بازارهای فرابورس، همچنین بالاترین حجم و ارزش معاملات را نیز به نام خود ثبت کرد. در این نماد 153 میلیون سهم به ارزش 253 میلیارد ریال دست به دست شد که سهامداران حقیقی مشارکت نزدیک به 100 درصدی در سمت خرید و 60.5 درصدی در سمت فروش سهام این شرکت را رقم زدند.

در بازار ابزارهای نوین مالی نیز امروز سرمایه‌گذاران این بازار در حالی 22 میلیون ورقه به ارزش 4499 میلیارد ریال را میان خود دادوستد کردند که بیشترین ارزش معاملات در اختیار اوراق بدهی قرار گرفت و بالاترین حجم معاملات به صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله اختصاص یافت.

در تابلو اوراق تسهیلات مسکن نیز در حالی که تا روز گذشته قیمت این اوراق بر مدار نزولی می‌چرخید اما امروز اغلب اوراق مورد معامله در این بازار با رشد قیمتی مواجه و در بازه 282 هزار تا 557 هزار ریال خرید و فروش شد.

در این میان از رویدادهای پیش رو در بازار ابزارهای نوین مالی باید به سررسید اسناد خزانه اسلامی در نماد (اخزا6051) و توقف این نماد معاملاتی در پایان معاملات چهارشنبه 14 آذرماه اشاره کرد. آنطور که اعلام شده مبلغ اسمی این اوراق در سررسید مربوطه، صرفا به حساب بانکی معرفی شده دارندگان آن که در سامانه تسویه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه ثبت شده باشد واریز خواهد شد.

منبع : روابط عمومی فرابورس ایران