نشست خبری «یک دیدار، یک عرضه» در خصوص تشریح ظرفیت‌ های شرکت صنایع ماشین‌ های اداری ایران برگزار شد...

بورس 24: مدیران شرکت صنایع ماشین‌ های صنعتی ایران (مادیران)، روز جاری در جریان چهل‌ و پنجمین نشست خبری یک دیدار، یک عرضه مواردی همچون حوزه‌ های تخصصی فعالیت، وضعیت مالی، مزیت‌ های رقابتی و سایر اطلاعات با اهمیت مربوط به این شرکت را در جمع خبرنگاران بازگو کردند. 

به گزارش خبرنگار بورس 24، در آغاز این نشست خبری مؤسس و بنیان‌ گذار شرکت صنایع ماشین‌ های اداری ایران این شرکت را مجموعه‌ای با قدمت ۵۲ ساله معرفی کرد که با هدف ایجاد اشتغال و نوآوری در عرصه اقتصادی کشور به فعالیت می‌ پردازد. 

محمود امیری، هدف از ورود به بازار سرمایه و فرابورس را شفافیت، ادامه بقا و پایداری شرکت، ورود سهامداران جدید و بهره‌مندی از تمامی مزایای حضور در این بازار رسمی دانست.

امیری از دقت نظر بورس و فرابورس در بررسی شرکت‌ها برای اعطای مجوز ورود به بازار سرمایه ابراز خوشحالی کرد و افزود: بعد از ورود به این بازار دو وظیفه مهم برای ما ایجاد می‌شود که نخست جلب اعتماد و رضایت سهامداران است و دوم نیز وظیفه اجتماعی یعنی ایجاد اشتغال است.

در ادامه بابک ثقفی، مدیرعامل و عضو هیات‌مدیره شرکت صنایع ماشین‌های اداری ایران در خصوص تاریخچه این شرکت گفت: کارخانه تولیدی شرکت مادیران از سال ۱۳۷۳ در هشتگرد تولید مانیتورهای گلدستار که بعدا به LG کنونی تبدیل شد را آغاز و در سال نخست 3000 مانیتور تولید کرد. به گفته وی تولید مانیتورها به مرور افزایش یافت و در سال 86 این رقم به 900 هزار رسید.

ثقفی با بیان اینکه مادیران در ادامه با توجه به تکنولوژی‌هایی که در اختیار دارد، تولید تلویزیون‌های CRT شارپ را در دستور کار قرار داده است، افزود: بلافاصله برای دوام در بازارهای داخلی و رسیدن به توان صادراتی، مادیران در سال 1385 با راه‌اندازی خط تولید تلویزیون‌های X.Vision وارد بازار تجهیزات صوتی و تصویری شد که در سال اول دو هزار و در سال گذشته 165 هزار تلویزیون تولید کرد.

وی ورود به بازار ایران، تولید تلویزیون تخت LCD، LED و DLED، عرضه محصولات لوازم خانگی X.Vision به بازار، همکاری با برند TCL و عرضه محصولات صوتی-تصویری و لوازم خانگی TCL به بازار مصرف را از جمله دستاوردهای مادیران در طول سال‌های اخیر تا سال ۱۳۹۶ عنوان کرد.

مادیران 1000 نماینده فروش فعال در کشور دارد

مدیرعامل مادیران با بیان اینکه این مجموعه هزار نماینده فروش فعال در ایران دارد که از این تعداد 800 نماینده در حوزه کالاهای صوتی_تصویری و 200 نماینده نیز در حوزه فناوری اطلاعات فعالیت می‌کنند، گفت: این شرکت دارای یک هزار عامل فروش، ۷ مرکز توزیع استانی، ۶۷۵ نماینده خدمات و ۸ مرکز خدمات ویژه استانی در سراسر کشور ‌است.

ثقفی به این نکته که مصرف‌کنندگان مهم‌ترین دارایی مجموعه مادیران به شمار می‌روند و این شرکت با پوشش گسترده خدمات در سراسر کشور در تلاش است این دارایی را حفظ کند، اعلام کرد: در حال حاضر 4 میلیون قطعه در بخش خدمات پس از فروش مادیران وجود دارد تا سرویس‌دهی بهتری ارائه کند.

وی در ادامه به اشاره به اینکه مادیران کارخانه تولید قطعات پلاستیک دارد که قطعات مورد نیاز شرکت را تولید می‌کند، گفت: همچنین این مجموعه 3 دستگاه تمام اتوماتیک تولید برد الکترونیک دارد که نشانگر عدم وابستگی این مجموعه است.

به گفته مدیرعامل مادیران تکنولوژی‌ این مجموعه با شرکت‌های تولیدکننده تلویزیون در دنیا برابری می‌کند در حال حاضر رتبه سوم را از نظر تعداد و مبلغ دارد؛ از همین رو در آینده امکان صادرات تلویزیون در سایر کشورها وجود دارد.

عرضه سایر لوازم خانگی علاوه بر تلویزیون

ثقفی در بخش دیگری از نشست خبری یک دیدار، یک عرضه اظهار کرد: با توجه به درخواست مشتریان مادیران، علاوه بر تولید تلویزیون این شرکت در ادامه برنامه‌های روبه رشد خود، فعالیت در عرصه لوازم خانگی را آغاز کرده و هم‌اکنون محصولاتی همچون یخچال فریزر و لباسشویی با برند X.Vision و گارانتی مادیران در بازار عرضه می‌شود.

وی از اخذ مجوز از هیات مدیره مادیران برای ساخت یک کارخانه در شهر صنعتی پیام خبر داد و افزود: در حال حاضر این کارخانه در حال ساخت است و با توجه به اینکه زمین‌های این شهرک قابل واگذاری نیست و احتمالا در ماه‌های آتی شرایط واگذاری آن فراهم شود، 72 هزار متر مربع زمین را به مدت 25 سال اجاره کرده‌ایم که 25 سال نیز قابلیت تمدید دارد.

مدیرعامل شرکت صنایع ماشین‌های صنعتی ایران در خصوص قیمت‌گذاری محصولات این مجموعه گفت که قیمت‌ها کاملا متناسب با کیفیت ارائه شده تعیین می‌شود و تلاش کرده‌ایم محصولات باکیفیت و قیمت مناسب را به بازار عرضه کنیم.

یک‌ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال؛ سرمایه ثبتی مادیران

ثقفی به صورت‌های مالی شرکت اشاره کرد و گفت: سرمایه ثبتی مادیران یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال است و نسبت حاشیه سود ناخالص مادیران در شش‌ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ رقم ۳۹ درصد که در سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ این رقم ۲۷ درصد بوده است.

وی حجم سفارش‌ها و موجودی مادیران در پایان شهریور را نزدیک به 260 میلیارد تومان اعلام کرد که به گفته وی رقم قابل توجهی است.

مدیرعامل شرکت صنایع ماشین‌های صنعتی ایران در نهایت در خصوص تخصیص ارز از سوی دولت به این شرکت اظهار داشت: با توجه به اینکه بعد از مواد اولیه غذا و دارو، لوازم خانگی یکی از کالاهایی است که دولت تعهد دارد به آن ارز اختصاص دهد، مادیران نیز در زمره دریافت‌کنندگان ارز قرار می‌گیرد که پیش از این ارز مبادله‌ای به آن تعلق می‌گرفت و در حال حاضر نیز ارز نیمایی دریافت می‌کند.

شایان ذکر است، 10 درصد از سهام این شرکت که در گروه محصولات کامپیوتری الکترونیکی و نوری و زیرگروه تولید رایانه و تجهیزات جانبی در بازار دوم فرابورس درج نماد شده است، دوشنبه آتی یعنی 5 آذرماه به روش ثبت سفارش به عموم عرضه می‌ شود.