مدیر عامل: بهبود وضع اقتصادی نزدیک است به تزریق نقدینگی نیاز د اریم، شدید کار ما شبیه جهاد است کاری که اینک ما داریم انجام می دهیم و به دلیل شرایط سخت و بی پولی، شبیه «جهاد» است و بدین وسیله جا دارد، بار دیگر از وزارت نفت و جناب آقای زنگنه تقاضا نمایم؛ شرکت حفاری شمال را همچون همیشه حمایت نمایند، تا به مدد این حمایت و با تکیه بر تلاش جمعی بتوانیم، از مشکلات وموانع عبور نماییم...

بورس 24: حمید رضا گلپایگانی مدیرعامل شرکت حفاری شمال طی مصاحبه ای با سایت شرکت حفاری شمال (www.ndco.ir) در روز سه شنبه مورخ 97/08/22 عنوان کرد: با توجه به سود بسیار خوبی که در شش ماهه نخست سال حاصل شد، امید راسخ دارم که در ماه های آتی شاهد بهبود وضع اقتصادی شرکت خواهیم بود. 

گلپایگانی با اشاره به این نکته که اصلاح زیر ساخت ها از مهمترین موضوع برای یک شرکت می باشد، افزود :بر این اساس، با موافقت همه سهامداران به ویژه بنیاد مستضعفان که جا دارد تشکر ویژه ای از جناب آقای مهندس سعیدی کیا، رئیس محترم بنیاد داشته باشم، اصلاح ساختار شرکت با افزایش سرمایه 100 درصدی در دستور کار قرار گرفته است. بر این اساس، افزایش 100 درصدی سرمایه شرکت از محل مطالبات و آورده نقدی و به میزان 260 میلیارد تومان صورت گرفت، که این اقدام قطعا موجب شکوفایی شرکت خواهد شد. بحث دیگر، شروع پروژه تدوین فرآیندهای سازمانی است.

او گفت: متاسفانه در طول این سالها، این شرکت بدون فرآیند اداره شده است و در حال حاضر تدوین فرآیندهای سازمانی در حال انجام است که ما حصل آن سرعت عمل در کارها، سیستم گرایی، کاهش هزینه، کنترل و مدیریت زمان و کیفیت در کارها خواهد بود.

وی افزود: شرکت حفاری شمال نیاز شدید به تزریق نقدینگی دارد و این زیبنده نیست که روزانه بیش از 50 درصد وقت مدیریت ارشد این سازمان صرف رتق و فتق و جلسه با پیمانکاران طلبکار بگذرد. بدون شک استمرار حیات شرکت حفاری شمال که سهامدار اصلی آن بنیاد مستضعفان است، در گرو تزریق نقدینگی و دریافت مطالبات خویش است.

وی خاطر نشان کرد: شرکت حفاری شمال از 4 سال پیش 200 میلیارد تومان وام از یکی از بانک ها دریافت کرده و بابت آن با سود 30 درصد مبلغی در حدود5 میلیارد تومان در ماه به این بانک پرداخت می کند! خوب، این عدد بسیار سنگین و کمرشکن است و ادامه این روند قطعا به نابودی شرکت منجر می گردد.

او گفت: خوشبختانه با رایزنی های صورت گرفته، شرکت در حال مذاکره جهت فروش ساختمان مرکزی است و پول فروش این ساختمان به طور کامل صرف تسویه بخشی از بدهی با بانک خواهد شد تا ضمن تعدیل بدهی، نرخ بهره نیز به عددی معقول کاهش یابد. یقین دارم با فروش ساختمان«همیلا» و پرداخت بخشی از بدهی به بانک، این شرکت رونق و جان دوباره ای خواهد گرفت.

او گفت: همچنین دکل شرکت حفاری شمالدر حوزه برون مرزی دریای خزر، در مرحله انعقاد قرارداد برای تمدید آن است و به زودی فعالیت خود را از سر می گیرد.

مدیر عامل شرکت حفاری شمال خاطر نشان کرد در شرایط کنونی، کشور نیاز به همت و تلاش همگانی دارد و همه پیمانکاران و کارفرمایان بایستی با تمام قدرت و توان خویش کارها را به جلو ببرند و نسبت به اتمام پروژه های ملی «سنگ تمام» بگذارند. کاری که اینک ما داریم انجام می دهیم و به دلیل شرایط سخت و بی پولی، شبیه «جهاد» است و بدینوسیله جا دارد بار دیگر از وزارت نفت و جناب آقای مهندس زنگنه تقاضا نمایم ؛ شرکت حفاری شمال را همچون همیشه حمایت نمایند تا به مدد این حمایت و با تکیه بر تلاش جمعی بتوانیم از مشکلات وموانع عبور نماییم.

این مقام مسئول در این شرکت تصریح کرد: همچنین از همه پیمانکاران ارجمند شرکت حفاری شمال که این شرایط سخت و طاقت فرسا را تحمل می کنند و همراه ما هستند، تشکر می کنم و از سهامداران محترم نیز که با سعه صدر سال ها سود خویش را دریافت نکرده و با افزایش سرمایه شرکت موافقت کردند، نیز کمال تشکر و امتنان را دارم.

منبع: روابط عمومی