با آمریکا اختلاف داریم اروپا پلیس تجاری بودن آمریکا برای جهان را رد می‌ کند برونو لومر وزیر اقتصاد فرانسه در مصاحبه با روزنامه فایننشال تایمز چاپ لندن، وعده داد که پاریس به طرح‌ های خود برای مقابله با تحریم‌ های آمریکا علیه ایران و افزایش نقش بین المللی یورو ادامه می‌ دهد...

بورس 24: برونو لومر» وزیر اقتصاد فرانسه در مصاحبه با روزنامه فایننشال تایمز چاپ لندن وعده داد که پاریس به طرح‌ های خود برای مقابله با تحریم‌ های آمریکا علیه ایران و افزایش نقش بین المللی یورو ادامه می‌ دهد. 

وی گفت طرح‌ هایی برای ایجاد یک کانال مالی ویژه به‌ منظور حفظ تجارت با ایران بخشی از تلاش اروپا برای تضمین "حاکمیت اقتصادی" خود است، که با هدف قدرتمند کردن یورو به‌ اندازه دلار، صورت می‌ گیرد.

لومر در مصاحبه‌ای که در بروکسل انجام شد، افزود: اروپا پلیس تجاری بودن آمریکا برای جهان را رد می‌ کند. اختلاف بر سر تحریم‌ های ایران نشان داد اتحادیه اروپا باید استقلال ما را تحکیم بخشد.

وزیر اقتصاد در واکنش به اقدام سوئیفت در تعلیق دسترسی برخی نهادهای ایرانی گفت: اقدام سوئیفت نیاز به سازوکارهایی مانند اس‌ پی‌ وی (کانال ویژه مالی) را مشخص می‌ کند تا اروپا از ظرفیت بیشتری برای پیمودن راه خود برخوردار شود.

منبع: تسنیم