از آغاز فعالیت فرابورس تاکنون سهام پنج شرکت فعال در حوزه دارویی شامل شرکت‌ های سبحان دارو، داروسازی تولید دارو، مواد دارویی البرز بالک، داروسازی کاسپین تامین و...

بورس 24: از آغاز فعالیت فرابورس تا کنون سهام پنج شرکت فعال در حوزه دارویی شامل شرکت‌ های سبحان دارو، داروسازی تولید دارو، مواد دارویی البرز بالک، داروسازی کاسپین تامین و داروسازی سبحان انکولوژی در بازارهای اول و دوم فرابورس عرضه شده بود و با عرضه 10 درصد از سهام شرکت داروسازی آوه سینا در نماد «داوه» روز جاری معاملات سهام ششمین شرکت دارویی پذیرش‌ شده در فرابورس ایران کلید خورد. 

امروز دوشنبه بیست‌ و سوم مهر ماه 97 شاهد ششمین عرضه اولیه سال جاری در فرابورس بودیم، که در جریان آن 35 میلیون سهم از کل سهام شرکت داروسازی آوه سینا برای نخستین بار در بازار دوم عرضه شد، که با مشارکت 205 هزار نفری خریداران در این عرضه رکورد تعداد شرکت‌ کنندگان در عرضه‌ های اولیه شکسته شد.

دامنه ثبت سفارش در این عرضه اولیه که به روش بوک‌ بیلدینگ انجام شد از مبلغ 3000 تا 3300 ریال در نظر گرفته شد، که هر سهم «داوه» در سقف این بازه یعنی 3300 ریال قیمت خورد.

پیش از عرضه، حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی تعداد 700 سهم تعیین شده بود که با استقبال چشم‌ گیر از این عرضه به بیش از 201 هزار نفر از مشارکت‌ کنندگان حداکثر 174 سهم تخصیص داده شد.

از ارکان ششمین عرضه اولیه فرابورس می‌ توان به مدیر عرضه یعنی شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن و متعهد خرید که شرکت تامین سرمایه امین بود اشاره کرد.

چندی پیش چهل‌ و یکمین نشست خبری یک دیدار، یک عرضه در خصوص تشریح ظرفیت‌ های شرکت داروسازی آوه سینا و ارائه اطلاعاتی درباره صورت‌ های مالی، برنامه‌ های توسعه‌ ای، میزان تولید و فروش محصولات این شرکت و... برگزار شد که طی این نشست مدیر عامل آوه سینا با اشاره به اینکه آمار فروش این شرکت از سال 93 تا 97 روند صعودی و مطلوبی داشته است، گفت: در سال 93 حدود 360 میلیارد ریال فروش داشتیم، که در سال 97 این رقم به 570 میلیارد ریال رسیده و به همان نسبت سود مطلوبی نیز حاصل شده است.

گفتنی است، همچنین معاون مالی و اقتصادی شرکت آوه سینا سرمایه این شرکت را 350 میلیارد ریال و جمع دارایی‌ های آن را 907 میلیارد ریال اعلام کرد.

منبع: روابط عمومی فرابورس ایران