سیدابوتراب فاضل، قائم مقام مدیرعامل و عضو موظف هیات مدیره ذوب آهن اصفهان به سمت مدیرعاملی شرکت فولاد بناب منصوب شد، گرچه همچنان به عنوان عضو غیر موظف در ذوب آهن فعالیت خواهد داشت. در طول دوره حضور این مدیر در ذوب آهن، قیمت سهام این شرکت از ۶٨٨ ریال به ٣٩٨١ ریال هم رسید؛ «۴٧٨ درصد رشد» که البته این رشد همزمان با رشد سایر سهم های بازار سرمایه هم بود، اما میزان این رشد بسیار بیشتر از رشد تعداد کثیری از شرکت ها بود که این نشان می دهد ذوب تفاوت هایی با سایر شرکت ها داشته و این رشد مهیج و چند صد درصدی، فقط مرهون رشد دسته جمعی سهم های بازار سرمایه نبوده و در داخل خود شرکت هم توسط مدیران جدید از جمله ابوتراب فاضل، اتفاقات مثبتی رخ داده است.

بورس 24: یکی از مدیران یک شرکت سلبریتی فرابورس، به مدیرعاملی مجتمع فولاد صنعت بناب منصوب و جایگزین اسکویی «سرپرست شرکت» شد.

سیدابوتراب فاضل، قائم مقام مدیرعامل و عضو موظف هیات مدیره ذوب آهن اصفهان بوده است، که به سمت مدیرعاملی شرکت فولاد بناب منصوب شد، گرچه همچنان به عنوان عضو غیر موظف در ذوب آهن فعالیت خواهد داشت.

رشد قیمت ذوب ...

سید ابوتراب فاضل از زمان تصدی خود به عنوان قائم مقام مدیرعامل در ذوب آهن نقش مهمی در ساماندهی سهام این شرکت داشته است؛ به طوری که از زمان فعالیت وی قیمت سهام از 688 ریال به 3981 ریال هم رسید؛ «478 درصد رشد» که البته این رشد همزمان با رشد سایر سهم های بازار سرمایه هم بود، اما میزان این رشد بسیار بیشتر از رشد تعداد کثیری از شرکت ها بود که این نشان می دهد ذوب تفاوت هایی با سایر شرکت ها داشته و این رشد مهیج و چند صد درصدی، فقط مرهون رشد دسته جمعی سهم های بازار سرمایه نبوده و در داخل خود شرکت هم توسط مدیران جدید از جمله ابوتراب فاضل اتفاقات مثبتی رخ داده است.

اصلاح ساختار مالی ...

از نظر ساختار مالی، تحولات شگرفی در ذوب آهن رخ داد و ساختار مالی شرکت اصلاح شد. به طوری که شرکت توانست برای بار دوم افزایش سرمایه داشته باشد و به زودی ۶۰۰ میلیارد تومانی خواهد شد و این اصلاح ساختار مالی مدیون تلاش های مدیران جدید شرکت است که البته در این میان، ابوتراب فاضل نقش پررنگی در این اصلاح ساختار مالی داشت.

تعامل باسهامداران...

گفتنی است که، هرچند شرکت ذوب‌آهن که شرکت تولیدی بوده لکن سعی شده در مدت حضور وی در ذوب آهن؛ روابط با سهامداران به عنوان شرکت پذیرفته شده در بازار سهام تسهیل پیدا کند، تا جایی که شرکت توانست پتانسیل‌های نهفته خود را آشکار نماید.

فولاد بناب در یک نگاه

کنسرسیوم فولاد صنعت بناب با مشارکت بانک گردشگری و شرکت های سرمایه گذاری نگین گردشگری ایرانیان، توسعه فناوری اطلاعات گردشگری ایران، تجارت بین الملل هم وطا آریا، گسترش صنایع و معادن ماهان و توسعه خدمات سرمایه گذاری پارس کیمیا در اواخر سال ۹۰ تشکیل و مجتمع فولاد بناب را با چهار شرکت در حال تولید و دو پروژه در حال اجرا از گسترش فولاد تبریز خریداری کرد و به این ترتیب مجموع فولاد بناب در زمینی به مساحت ۱۴۰ هکتار از هلدینگ قبلی خود منفک و یکی از شرکت های تابعه یعنی مجتمع فولاد صنعت بناب به عنوان هلدینگ جدید این مجموعه معرفی شد.

چشم انداز

بهبود مستمر و تعالی عملکرد، ورود به فرابورس و عرضه سهام شرکت به مردم، تکمیل پروژه های نیمه تمام و زنجیره تولید فولاد،تولید اقتصادی 2 میلیون و 500 هزار تن محصولات فولادی از برنامه های آتی فولاد صنعت بناب است که با حضور مدیرت جدید رنگ تازه ای به خود خواهد گرفت.

اعضای هیئت مدیره

غلامرضا خالقی؛ علی اکبر میرلوحی؛ اسکویی ، روشن رنجبرصباغ؛ و قهرمان صمدی؛ اعضای هیات مدیره شرکت بودند که از این پس سید ابوتراب فاضل به جای اسکوئی«سرپرست شرکت» عضو هیات مدیره خواهد بود.

گفتنی است، در اواسط مرداد ماه در پی استعفای محمدرضا ادریسی از مدیرعاملی مجتمع فولاد صنعت بناب و تایید خبر مذکور توسط فرماندار بناب، اسکویی سرپرستی این مجتمع را عهده دار شده بود.