بله، همین سال آینده! بزرگترین شرکت‌ های بازرگانی نفت جهان پیش‌ بینی کردند، قیمت‌ های نفت به دلیل تحریم‌ های آمریکا، در سال آینده به پایین ۶۵ دلار در هر بشکه سقوط نخواهد کرد و احتمالا بالای مرز ۱۰۰ دلار را هم خواهد شکست...

بورس 24: بزرگ ترین شرکت‌ های بازرگانی نفت جهان پیش‌ بینی کردند قیمت‌ های نفت به دلیل تحریم‌ های آمریکا، در سال آینده به پایین ۶۵ دلار در هر بشکه سقوط نخواهد کرد و احتمالا بالای مرز ۱۰۰ دلار را خواهد شکست. 

جرمی وایر، مدیر شرکت ترافیگورا در یک کنفرانس نفتی در لندن گفت: اگر نفت سال آینده بالای ۱۰۰ دلار در هر بشکه معامله شود، تعجب نخواهد کرد.

الکس بیرد، مدیر عامل شرکت نفت و گاز گلنکور نیز در همین کنفرانس، قیمت نفت در میان مدت را بین ۸۵ تا ۹۰ دلار پیش‌ بینی کرد.

توربجورن تورنکویست، مدیر عامل گانوور نیز با اشاره به کندی رشد تقاضا و عرضه کافی به بازارها، اظهار کرد: قیمت نفت را بین ۷۰ تا ۷۵ دلار پیش‌ بینی می‌ کند.

بر اساس گزارش رویترز، نفت برنت که قیمت پایه بازار جهانی است، هفته گذشته به ۸۶.۷۴ دلار در هر بشکه صعود کرده بود که بالاترین قیمت از سال ۲۰۱۴ بود.

اما پیش‌ بینی‌ کنندگانی مانند آژانس بین‌ المللی انرژی می‌ گویند، بحران‌ های بازار نوظهور و اختلافات تجاری ممکن است، روی تقاضای جهانی برای نفت تاثیر منفی برجای بگذارد، در حالی که رشد تولید غیر اوپک، به میزان عرضه خواهد افزود.

منبع: ایسنا