تجار غیر حرفه ای رفتار می کنند، متاسفانه! شرایط منفی است، باید از آن گذر کنیم در جلسه ستاد اقتصادی که فردا تشکیل می شود، گزارشی از سوی سازمان برنامه و بودجه ارائه خواهد شد و امیدواریم نوسانات ارز که مشکلاتی برای مردم ایجاد کرد را تا حد مقدور جبران کنیم...

بورس 24: محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت، در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران در ارتباط با بسته اقتصادی مد نظر دولت اظهارداشت: همان طور که بیان شد این جزو تصمیات دولت است، که به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کردند. در سفری که من به آذربایجان غربی و شرقی داشتم، رئیس جمهوری تماس داشتند و اصرار داشت این بسته اقتصادی را زودتر تهیه کنیم.

وی ادامه داد: در جلسه ستاد اقتصادی که فردا تشکیل می شود، گزارشی از سوی سازمان برنامه و بودجه ارائه خواهد شد و امیدواریم نوسانات ارز که مشکلاتی برای مردم ایجاد کرد را تا حد مقدور جبران کنیم. 

نوبخت عنوان کرد: آنچه امروز به عنوان فضای کسب و کار از آن صحبت می شود باید با مقتضیات تحریم باشد، متاسفانه شاهد برخی رفتارهای غیر حرفه ای تجاری بودیم. تاجر شریفی که ارز ۴۲۰۰ می ‌یرد انتظار است، جنس را با همان ارز ۴۲۰۰ حساب کند. در این شرایط عملکرد محدود برخی افراد نیازمند پیگیری بیشتری داشته است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: امیدواریم هرچه زودتر از این شرایط منفی بگذریم.

نوبخت در پایان در ارتباط با پرداختی‌ های دولت نیز گفت: آنچه که در خصوص پاداش‌ ها گفته بودم، ۱۲۰۰ میلیارد دیگرش به حساب ذی نفع ها واریز شد و همچنین در جلسه گذشته تصریح کردم، ۲۲۰۰ میلیارد تومان مطالبات گندم کاران هم پرداخت شد.

او گفت: ۴۰۰۰ میلیارد یارانه هم فردا واریز خواهیم کرد که امیدواریم در پرداخت‌ ها نظم داشته باشیم.

منبع: فارس