گفتم اگر می‌ خواهید قرارداد ببندید، تضمین لازم را بگیرید و بعد ببندید / می گویند، با ۳ کشور اروپایی برجام را ادامه می‌ دهیم؛ من به این ۳ کشور هم اعتماد ندارم حضرت آیت‌ الله خامنه‌ ای رهبر انقلاب اسلامی، صبح امروز (چهارشنبه) به‌ مناسبت هفته‌ ی گرامیداشت مقام معلم، با حضور در دانشگاه فرهنگیان، در دو دیدار جداگانه، در جمع مسئولان وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان و در اجتماع اساتید،‌ کارکنان و دانشجو معلمان این دانشگاه سخنرانی کردند...

بورس 24: حضرت آیت‌ الله خامنه‌ ای رهبر انقلاب اسلامی، صبح امروز (چهارشنبه) به‌ مناسبت هفته‌ ی گرامیداشت مقام معلم، با حضور در دانشگاه فرهنگیان، در دو دیدار جداگانه، در جمع مسئولان وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان و در اجتماع اساتید،‌ کارکنان و دانشجو معلمان این دانشگاه سخنرانی کردند. 

پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری نوشت: گزیده‌ ای از بیانات رهبر انقلاب در این دیدار به شرح زیر است: 

*دیشب شنیدید رئیس‌ جمهور آمریکا حرف‌ های سخیف و سبکی زد. شاید بیش از ۱۰ دروغ در حرف‌ های او بود. هم نظام را تهدید کرد، هم ملت را که چنین و چنان می‌ کنم.

*بنده از طرف ملت ایران می‌ گویم: آقای ترامپ! شما غلط می‌ کنید

*آنچه اتفاق افتاده، یعنی رفتار زشت و سخیف رئیس‌ جمهور آمریکا خلاف انتظار ما نیست. این رفتار در دوران رؤسای جمهور قبل هم وجود داشت و در هر دوره‌ ای یک‌ جور بوده است.

*ملت ایران با قدرت ایستاده و آن [رؤسای جمهور] قبلی مُردند و استخوان‌ هایشان هم پوسید و جمهوری اسلامی همچنان هست.

*این آقا هم خاک خواهد شد و بدنش خوراک مار و مور می‌ شود و جمهوری اسلامی همچنان خواهد ایستاد.

*بدون اخذ تضمین‌ های کافی از سه کشور اروپایی، تداوم برجام با آن‌ ها منطقی نیست

*آن‌ وقتی که مسئله‌ ی هسته‌ ای شروع شد، بعضی از معاریف کشور می‌ گفتند که چه اصراری دارید که هسته‌ ای را نگه دارید، بگذارید کنار...

*البته این حرف غلط بود، مسئله‌ی هسته‌ ای نیاز کشور است و تا چند سال دیگر طبق بررسی کارشناسان، کشور به ۲۰هزار مگاوات برق هسته‌ ای نیاز دارد.

*آن روز می‌ گفتیم، مسئله‌ی آمریکا با ایران، مربوط به انرژی هسته‌ ای نیست و این‌ ها بهانه است؛ می‌ گفتند نه، این‌ جور نیست.

*حالا دیدید که این‌ جوری نیست؛ ما برجام را پذیرفتیم اما دشمنی‌ ها با جمهوری اسلامی تمام نشد.

*حالا مسئله‌ ی حضور ما در منطقه و مسئله‌ ی موشک‌ ها را مطرح می‌ کنند؛ اگر این‌ ها را هم قبول کنیم، مسئله تمام نخواهد شد، مسئله‌ ی دیگری را شروع می‌ کنند.

*علت مخالفت آمریکا با نظام جمهوری اسلامی این است که آمریکا به‌ طور کامل سلطه داشت و انقلاب دست آن‌ ها را کوتاه کرد.

*[آمریکایی‌ ها] می‌ خواهند حکامی در کشورها باشند که پولشان را بگیرند و دستورات را انجام دهند و هر وقت هم خواستند عوضشان کنند. همان‌ طور که رضاخان را برداشتند و پسرش را آوردند؛ همچنان‌ که در کشورهای خلیج فارس این حالت وجود دارد، مانند عبد ذلیل آمریکا.

*چند روز پیش ترامپ نامه‌ ای به رؤسای کشورهای خلیج فارس نوشته که ما به آن دست یافتیم. چنین می‌ گوید که من ۷ تریلیون دلار برای شما خرج کردم و شما باید این کار را بکنید.

*خرج کردی که به عراق سوریه مسلط شوی؛ خب نتوانستی، به درک!

*می‌ گوید «باید» این کار را بکنید؛ می‌ خواهد به جمهوری اسلامی هم «باید» بگوید.

*ملت ایران مستقل و عزیز است. حکام گذشته‌ی این ملت، عزت ملت را گرفتند و مردم را ذلیل کردند. حالا جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی آمده و آمریکایی‌ ها نمی‌ توانند تحمل کنند.

*برخی [از داخلی‌ ها] می‌ گفتند چه اصراری دارید که می‌ ایستید... خدا از سر تقصیراتشان بگذرد.

*بنده از روز اول بارها گفتم به آمریکا اعتماد نکنید؛ هم در جلسه‌ ی عمومی گفتم و هم در جلسه‌ ی خصوصی.

*گفتم اگر می‌ خواهید قرارداد ببندید، تضمین لازم را بگیرید و بعد ببندید. یکی از شروطی که گفتم این بود که رئیس‌ جمهور آمریکا باید امضا کند. مسئولین محترم زحمت کشیدند و عرق ریختند و خب، نتوانستند.

*دو سال و نیم است که ما در حال انجام این قرارداد هستیم و حالا این مردک می‌ گوید من قبول ندارم.

*حالا گفته می‌ شود با ۳ کشور اروپایی ادامه می‌ دهیم. من به این ۳ کشور هم اعتماد ندارم؛ به این‌ ها هم اعتماد نکنید.

*اگر می‌ خواهید قرارداد بگذارید، تضمین عملی بگیریم وَالّا این‌ ها همه همان کار آمریکا را خواهند کرد.

*اگر توانستید تضمین بگیرید که خب، البته من بعید می دانم. اگر نتوانستید تضمین قطعی بگیرید، دیگر نمی‌ شود برجام را ادامه داد.

*مسئولین کشور در امتحان بزرگی هستند: آیا عزت ملت را حفظ خواهند کرد یا نه؟ باید عزت و منافع ملت به معنای واقعی کلمه تأمین شود.

منبع: عصر ایران