این مسابقه که با حمایت مالی تامین سرمایه تمدن، شرکت بورس اوراق بهادار تهران، کانون نهادهای سرمایه گذاری، شرکت صحرا و با اجرای گروه دانش شاخص بازار سرمایه برگزار می شود؛ در مرحله نخست، کاملا به صورت مجازی و غیر حضوری پیش می­ رود. امین آذریان رییس کمیته اجرایی آکادمی بورس این سخن را گفت و افزود: در مرحله دوم نیز افراد یک میلیون تومان اعتبار از تامین سرمایه تمدن دریافت می­ نمایند و با این اعتبار تا هفته پایانی اسفند ماه رقابت خواهند کرد...

بورس 24: امین آذریان رییس کمیته اجرایی آکادمی بورس گفت: مرحله نخست مسابقه آزاد معامله گری از روز یکشنبه بیست و چهارم دی ماه آغاز می گردد.

او گفت: در این مرحله شرکت کنندگان با سرمایه اولیه 500 هزارتومانی که خودشان تامین کرده اند؛ با یکدیگر به رقابت می پردازند. مرحله نخست مسابقه قوانین خاصی ندارد و قوانینی حاکم بر معاملات بر خط در این مرحله اجرا می­ شود. 

آذریان در خصوص سرنوشت این 500 هزار تومان افزود: این مبلغ جزء آورده اولیه افراد است و با پایان مرحله نخست با سود احتمالی که نفرات کسب می­ نمایند به حسابشان واریز می­گردد.

عضو شورای سیاست گذاری آکادمی بورس در مورد شرکت کنندگان این مسابقه گفت: طبق اطلاعات به دست آمده از شرکت کنندگان 82 درصد نفرات آقایان و 18درصد خانم ها هستند. در میان شرکت کنندگان 42 درصد دارای مدرک کارشناسی ارشد؛ 41درصد دارای مدرک کارشناسی؛ 7 درصد دارای مدرک دکتری و مابقی دارای مدرک دیپلم و فوق دیپلم هستند.

آذریان در خصوص پراکندگی سنی ثبت نامی ها گفنت: جوان ترین شرکت کننده 20 ساله و مسن ترین 64 ساله هستند. در میان شرکت کنندگان رده سنی 30تا 40 ساله ها 42 درصد جمعیت؛ 20 تا 30 ساله ها 38 درصد جمعیت و افراد بالای 40 سال 20درصد را شامل می شوند که از این میان 18 درصد بیکار و 82 درصد شاغل هستند. سه استانی که بالاترین مشارکت در این مسابقه را داشته اند؛ استان تهران با 31درصد؛ استان خراسان رضوی با 14درصد و استان اصفهان با 7درصد می­باشند.

آذریان در خصوص پراکندگی جغرافیایی شرکت کنندگان گفت: خوشبختانه شرکت کنندگان از اکثر استان ها در این رویداد ملی حضور دارند و 4 استان ایلام؛ سنندج؛ زنجان و کرمان هیچ شرکت کننده ای در این مسابقه نداشته اند که ما امیدواریم با فرهنگ سازی و آشنا کردن اقشار گوناگون جامعه با بازار سرمایه و بورس اوراق بهادار در سا ل­های آتی این رویداد به طور وسیع و در سراسر ایران عزیزمان برگزار گردد.

وی در خصوص روند اجرایی مرحله نخست آکادمی بورس گفت: این مسابقه که با حمایت مالی تامین سرمایه تمدن، شرکت بورس اوراق بهادار تهران، کانون نهادهای سرمایه گذاری، شرکت صحرا و با اجرای گروه دانش شاخص بازار سرمایه برگزار می شود؛ در مرحله نخست، کاملا به صورت مجازی و غیر حضوری پیش می­ رود.

به گفته او در این مرحله شرکت کنندگان از سراسر کشور با کد ویژه ای که برای این مسابقه طراحی شده است معامله خواهند کرد و نیازی به حضور این افراد نیست. پس از پایان بازه یک ماه مسابقات؛ 50 نفری که بالاترین بازدهی را از تشکیل سبد سهام به دست بیاورند وارد مرحله دوم می­ شوند.

وی تصریح کرد: پیش از برگزاری مرحله دوم؛ 50 نفر برتر در جلسه معارفه حضور خواهند یافت. در این جلسه افراد با رقبای خود و مربیانی که هدایت علمی ایشان را به عهده خواهند داشت آشنا می­ شوند.

مدیر عامل گروه دانش شاخص بازار سرمایه در پاسخ به نحوه اجرای مرحله دوم گفت: در این مرحله افراد یک میلیون تومان اعتبار از تامین سرمایه تمدن دریافت می­ نمایند و با این اعتبار تا هفته پایانی اسفند ماه رقابت خواهند کرد. 

وی جزییات بیشتری از مرحله دوم را بیان نکرد و افزود: حتما با آغاز مرحله دوم اتفاقات نو و جدیدی که در کنار مسابقه برای برگزیدگان طراحی شده است را اعلام خواهیم کرد.