در حالی سهام شرکت ملی مس و آلومینیوم ایران این روزها در بازار سهام مورد توجه قرار گرفته که سهام شرکت چدن سازان نیز در عرضه اولیه امروز با اقبال معامله گران بورس تهران مواجه شد...

بورس 24 : عرضه 7 درصدی سهام شرکت تولیدی چدن سازان به تعداد 56 میلیون برگه سهم، با قیمت 195 تومان قیمت خورد. اما ادامه عرضه این شرکت طی روزهای آینده به شرایط بازار بستگی دارد.

حسین انصاری رئیس هیات مدیره شرکت چدن سازان درخصوص نحوه عرضه اولیه امروز این شرکت به خبرنگار بورس 24 گفت: چدن سازان شرکتی کاملا خصوصی و دانش محور است و مجموعه ما رشد طبیعی خود را طی کرده و به همین نسبت عرضه خوبی هم داشتیم که امیدواریم برای سهامداران قدیم و جدید منبع خیر و برکت باشد.

وی افزود: در حال حاضر 7درصد از سهام شرکت و معادل 56میلیون سهم را عرضه کرده ایم و در آینده نیز 10درصد متعهد به عرضه هستیم که هر زمان نیاز باشد، عرضه می کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا طی روزهای آینده عرضه خواهید داشت؟ گفت: در صورت نیاز بازار، حتما در روزهای آینده ادامه عرضه را انجام می دهیم ، همچنین تلاش می کنیم سهم با قیمتی متعادل رشد کند و به دنبال رشد نجومی نیستیم.

به گفته وی، به نظر بنده امروز زمان خوبی برای عرضه بود و طبق چیزی که کارگزاران به ما منعکس کردند ، نتیجه خوبی داشته است.

انصاری افزود: این شرکت از چهار نفر پرسنل آغاز به کار کرده و در حال حاضر 700نفر در شرکت فعال هستند. همچنین شرکت ما در ایران و خاور میانه رقیب ندارد. به طوری که تولید کل غلطک های کارخانجات مورد نیاز فولاد را تامین می کنیم. همچنین به کشورهای ترکیه، آلمان و سایر کشورها صادرات داریم.

عضو هیات مدیره این شرکت گفت: چدن سازان 8تا 9هزارتن غلطک و 70هزار تن شمش فولاد تولید می کند.

وی در خصوص احتمال افزایش سرمایه پیش روی شرکت گفت: در حال حاضر سرمایه شرکت 80میلیارد تومان بوده و همچنین شرکت برنامه افزایش سرمایه برای سال های آینده را در دستور کار دارد.

گفتنی است ، در عرضه اولیه سهم "چدن" به هر کد حدود 554 سهم درقیمت 1950 ریال (سقف قیمت) تعلق گرفته است. تعداد 101308 نفر خریدار سهم عرضه اولیه "چدن" بودند که رکورد جدیدی را در تاریخ عرضه به روش بوک بیلدینگ، ثبت و رکورد سهم فرابورسی "اوان" با تعداد 82149 خریدار، شکسته شد.