یکی از سهامداران کنتورسازی در مصاحبه با بورس ٢۴ گفت: وقتی که سازمان بورس از اتاق اصناف خواست تا درباره پروژه صندوق های فروشگاهی شفاف سازی کند.اتاق اصناف اعلام کرد که مجری این طرح شرکت هوشمند سامانه باران است که این شرکت نیز کنتورسازی را به عنوان شرکت طرف قرارداد معرفی کرده است. اما بعدا اتاق اصناف اعلام کرد که این قرارداد فسخ شده بود. حالا سوال ما سهامداران این است که چرا در بین این همه نامه و اطلاعیه که مبنی بر معرفی کنتورسازی به عنوان اجراکننده طرح صندوق های فروشگاهی بود نامه ای تحت عنوان فسخ قرارداد وجود ندارد؟ چرا بعد از آن که کنتورسازی توانایی خود را برای تعدیل قابل توجه سود از محل پروژه صندوق های فروشگاهی به سازمان بورس اعلام کرد و سازمان نیز آن را به بازار انتشار داد اطلاعیه ای درباره فسخ قرارداد با کنتورسازی منتشر نشد؟

بورس 24 : با نزدیک شدن به سالگرد توقف نماد کنتورسازی بازهم ماجرای کش و قوس دار این شرکت داغ شده است.سیزدهم شهریور ماه سال جاری بود که آخرین معامله در این نماد با قیمت 46,567 ریال ثبت شد.

با گذشت حدود یک سال از این واقعه سهامداران کنتورسازی که مالباختگان اصلی این ماجرا هستند انتظار دارند مقامات قضایی و سازمان بورس و اوراق بهادار پاسخ روشن تری از چگونگی پیشرفت این پرونده به آن ها ارائه کنند.آن ها می گویند در پی جلسات متعددی که تاکنون با آقای فاضلی رییس اتاق اصناف داشتیم،وی اعلام کرده که تمام سعی خود را می کنیم تا مشکل سهامداران کنتورسازی برطرف شود. اما پس از تجمعی که سهامداران این شرکت در تالار حافظ داشتند فاضلی به آن ها گفته ما نگران هستیم که در مورد مجری طرح توضیحات درستی را ارائه نکرده باشیم و همین امر سهامداران شرکت را دچار اشتباه کرده است!

یکی از سهامداران کنتورسازی در مصاحبه با بورس 24 گفت: وقتی که سازمان بورس از اتاق اصناف خواست تا درباره پروژه صندوق های فروشگاهی شفاف سازی کند.اتاق اصناف اعلام کرد که مجری این طرح شرکت هوشمند سامانه باران است که این شرکت نیز کنتورسازی را به عنوان شرکت طرف قرارداد معرفی کرده است. اما بعدا اتاق اصناف اعلام کرد که این قرارداد فسخ شده بود. حالا سوال ما سهامداران این است که چرا در بین این همه نامه و اطلاعیه که مبنی بر معرفی کنتورسازی به عنوان اجراکننده طرح صندوق های فروشگاهی بود نامه ای تحت عنوان فسخ قرارداد وجود ندارد؟ چرا بعد از آن که کنتورسازی توانایی خود را برای تعدیل قابل توجه سود از محل پروژه صندوق های فروشگاهی به سازمان بورس اعلام کرد و سازمان نیز آن را به بازار انتشار داد اطلاعیه ای درباره فسخ قرارداد با کنتورسازی منتشر نشد؟

اگر چنین نامه و اطلاعیه ای داده شده چرا همگانی نشد تا سهامداران و کل بازار نیز از آن مطلع شوند؟ چرا اظهارات رییس اتاق اصناف قبل و بعد از این ماجرا با هم تناقض و تفاوت دارد؟

اعتراض خود را باز هم اعلام می کنیم

وی گفت : ما همچنان به پیگیری های خود از طریق سازمان بورس، دادسرا و اتاق اصناف ادامه می دهیم اما دریغ از یک پاسخ روشن و شفاف درباره این پرونده. در یک ماه اخیر بارها و بارها با دفتر آقایان شاپور محمدی رییس سازمان بورس و دکتر جمالی رییس حقوقی سازمان بورس تماس گرفتیم و درخواست گفت و گو داشتیم و درخواست خود را برای اطلاع از چگونگی روند پرونده مطرح کردیم اما هر بار به نحوی به در بسته خوردیم و موفق به تماس با این مسئولان امر نشدیم.آقای شاپور محمدی در نمایشگاه بورس به سهامداران کنتورسازی قول داد که کارگروهی تشکیل دهد تا در جلساتی که درباره پرونده کنتورسازی تشکیل می شود نماینده ای از طرف کل سهامداران کنتورسازی حضور داشته باشد تا در جریان روال پرونده قرار بگیرد اما متاسفانه تاکنون هیچ اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

وی با بیان این که در این مدت تنها پاسخی که به سهامداران کنتورسازی داده شده این است که ما خود پیگیر حل این مشکل هستیم،تصریح کرد:عدم اطلاع از چگونگی روند این پرونده و دست روی دست گذاشتن مسئولان موجب ناراحتی سهامداران این شرکت شده به نحوی که قصد دارند یک بار دیگر اعتراض خود را نسبت به توقف طولانی مدت نماد و بلوکه شدن سرمایه های خود به گوش مقامات بالاتر کشور برسانند. بررسی ها نشان می دهد پرونده کنتورسازی همچنان در مرحله بازپرسی است و روال قانونی خود را سپری می کند.

خبرنگار بورس 24 در این زمینه معتقد است : با وجود این که بسیاری از سهامداران کنتورسازی در این مدت دچار مشکلات عدیده ای شده اند و از نظر روحی و مالی صدمات جبران ناپذیری به آن ها وارد شده اما بهتر است به یاد داشته باشند که بهترین روش برای پیگیری این پرونده از مجرای قانون است. درست است که بورس باید با شفاف سازی بیشتر درباره این پرونده پیشگیری لازم را از تشدید ماجرا انجام دهد اما سهامداران کنتورسازی نیز با کشاندن اعتراض های خود به عرصه های عمومی دستاورد مثبتی به دست نخواهند آورد. زیرا اگر در این تجمعات اعتراضی هر گونه زیان و تنشی ایجاد شود سازمان بورس می تواند از آن ها شکایت کند. نباید فراموش کرد نه تنها تجمع و اقدامات غیرقانونی دردی از سهامداران کنتورسازی حل نخواهد کرد بلکه ممکن است دردسرها و تبعاتی را نیز برای آن ها به همراه داشته باشد.