٢٣ محصول جدید به کمک پلتفرم جدیدی که در ایران خودرو طراحی خواهد گردید، تولید می شود.در طراحی این پلتفرم، انتقال تکنولوژی به صورت کامل اتفاق خواهد افتاد و تمامی این تولیدات به کمک قطعه سازان ایرانی خواهد بود.

به گزارش میهن صنعت،مهندس هاشم یکه زارع در مراسم آغاز تولید انبود دنا پلاس و پژو 2008 که با حضور رئیس جمهور در حال برگزاری است، بیان داشت : قرارداد بنز در مرحله نهایی بوده و به زودی دو شرکت جوینت وینچر با این شرکت به امضاء خواهد رسید.

وی در ادامه بیان داشت : زمانی که به ایران خودرو آمدم وضعیت شرکت های قطعه سازی بسیار نا مساعد بود و نیروهای کار بسیار زیادی اخراج شده بودند.کارخانجات قطعه سازی تنها سه روز در هفته و تا روز دوشنبه کار می کردند و از روز سه شنبه تعطیل بودند و امروز به همت دولت تدبیر و امید حتی روز جمعه نیز کار می کنند.

یکه زارع افزود : هفته آینده به دنبال سیاست های دولت تدبیر و امید و به یومن برجام در همین سالن 5 شرکت صنعتی بزرگ در قالب یک قرارداد و تفاهنامه 1000 میلیاردی در کنار یکدیگر قرار خواهند گرفت تا گام جدیدی در حوزه صنعت خودرو در شرکت ایران خودرو برداشته شود.

وی خاطرنشان کرد : 23 محصول جدید به کمک پلتفرم جدیدی که در ایران خودرو طراحی خواهد گردید، تولید می شود.در طراحی این پلتفرم، انتقال تکنولوژی به صورت کامل اتفاق خواهد افتاد و تمامی این تولیدات به کمک قطعه سازان ایرانی خواهد بود.

یکه زارع در پایان بیان داشت : همچنین خودروی برقی به کمک دانشمندان ایرانی دانشگاه شریف و خودروهای هیبریدی به کمک دانشگاه امیرکبیر و با کمک قطعه سازان داخلی تولید خواهد شد و تمامی این تولیدات با داخلی سازی 70 درصدی و صادرات 50 درصدی صورت خواهد گرفت.