پیشتر عده ای می خواستند بلوکی معاملاتی داشته باشند و در تلاش بودند تا قیمت سهم را بی جهت افزایش دهند که با تدبیر سهامدار عمده عرضه کردیم تا سهام متعادل شود و سهامداران خرد متضرر نشوند...

بورس 24 : شرکت پاکسان به عنوان یکی از موفق ترین شرکت های پیشتاز در صنعت مواد شوینده و بهداشتی فعالیت می کند و از آن می توان به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین شرکت های تولید کننده مواد شوینده بهداشتی و صنعتی نام برد. محصولات این شرکت با برندهای سپید، رخشا، گلی، پوش، ارکید، برف، کیمیا، نسیم، پونه، سیو، شبنم، گلنار و عروس در ایران و خارج از کشور در دسترس مصرف کنندگان قرار می گیرد.

محمدرضا حیدری ملایر مدیر عامل شرکت پاکسان در گفت و گو با بورس 24 از رشد سودآوری شرکت نسبت به 4 ماهه مشابه سال قبل خبر داده است.

رقابت در صنعت شوینده دشوار است

حیدری گفت: در حال حاضر صنعت شوینده ظرفیت تولید 4 میلیون تن را داراست که نیاز داخل 1 میلیون و 300 هزار تن است قطعا شرایط سختی است، اما خوشبختانه در این شرایط پاکسان نزدیک ظرفیت اسمی تولید می کند.این امر نشان دهنده توانمندی مجموعه در کیفیت تولید و استراتژی های بازاریابی است.

در مسیر بودجه در حرکت هستیم

وی گفت: مشکل خاصی برای تولید و فروش نداریم و از اردیبهشت به بعدtake off شرکت شروع می شود و برنامه های شرکت براساس بودجه ابرازی انجام می شود.

اجازه رشد غیر منطقی سهم را نمی دهیم

حیدری ادامه داد: پیشتر عده ای می خواستند بلوکی معاملاتی داشته باشند و در تلاش بودند تا قیمت سهم را بی جهت افزایش دهند که با تدبیر سهامدار عمده عرضه کردیم تا سهام متعادل شود و سهامداران خرد متضرر نشوند.شرکت در وضعیت مطلوبی قراردارد و نسبت به سال گذشته رشد قابل توجهی خواهیم داشت، نسبت به چهار ماهه مشابه سال گذشته هم شرایط بهتری داریم و امیدوارم در سال جاری برابر بودجه و حتی بیشتر هم رشد داشته باشیم. تاکنون نسبت به مدت مشابه 4 ماهه سود مجموعه نزدیک به 80 درصد رشد داشته است.

افزایش سرمایه در برنامه است

مدیرعامل پاکسان از برنامه افزایش سرمایه این شرکت خبر داد و گفت:برنامه افزایش سرمایه در حدود 50 درصد از محل سود انباشته در دستور کار مجموعه است که روند تصویب آن در هیئت مدیره به زودی عملیاتی خواهد شد.

سال 95 پیشرفت داشتیم

حیدری مدیر عامل شرکت پاکسان در تشریح چگونگی عملکرد شرکت در سال 95 گفت: در سال گذشته با توجه به اقدامات مناسبی که با تدوین و پیاده سازی استراتژی کارآمد در شرکت انجام شد موفق شدیم سیاست های اقتصاد مقاومتی را گام به گام در شرکت تداوم بخشیم.این مساله باعث پیشرفت و بهبود امور در شرکت شد و امیدوارم همین روند را در سال آتی نیز ادامه دهیم به نحوی که از برنامه و بودجه پیش بینی شده جلوتر باشیم.

در زمینه اشتغال زایی موفق بودیم

وی درباره سیاست های شرکت در سال 96 ابراز داشت: تولید و اشتغالزایی از جدی ترین برنامه های ما در سال جدید است. در سال گذشته توانستیم با تغییر وضعیت شماری از پرسنل پاکسان از پیمانی به قراردادی گام مهمی را در زمینه اشتغال برداریم و با بازنشسته شدن بخشی از پرسنل باسابقه و قدیمی مجموعه، افراد جدیدی را به کار و اشتغال در پاکسان دعوت کنیم.

او افزود: با اقدامات خوبی که در این مجموعه صورت گرفته برنامه ریزی های امسال نیز معطوف به تکرار موفقیت های سال گذشته است.امیدواریم در سال جاری بتوانیم از دستاوردهای سال گذشته نیز فراتر رفته و در تولید، فروش، صادرات و سودآوری به موفقیتی بیش از سال 95 دست یابیم.

پاکسان جایگاه خود را در سبد خانوار دارد

در ادامه حیدری درخصوص برنامه شرکت برای افزایش حضور در بازار شوینده های مایع و کاهش حجم تولید پودر گفت: با توجه به این که عمده مشتریان شرکت پاکسان از اقشار میانی جامعه هستند و وفادارانه محصولات پودری شرکت را مصرف می کنند بنابراین ما نیز برای تامین مایحتاج آن ها کماکان این حجم تولید پودر را حفظ خواهیم کرد. اما درباره افزایش سهم بازار شوینده های مایع نیز از قبل با تدابیری که اندیشیدیم انواع شوینده را در شرکت های تحت لیسانس تولید و عرضه می کنیم.

او افزود: محصولات پاکسان به دلیل خوشنامی، کیفیت و قدمتی که دارد توانسته جایگاه خود را در سبد کالایی خانوار پیدا کرده و حفظ نماید.

گفتنی است،این شرکت 540 میلیارد ریالی سود هر سهم کل سال مالی منتهی به 30 آذر 96 را در حالی با 15 درصد کاهش نسبت به سود واقعی 95 پیش بینی کرده که سود واقعی دوره سه ماهه اول امسال 36 درصد بیشتر از سود واقعی سه ماهه نخست سال مالی 95 بوده است.

این شرکت توانسته در دوره سه ماهه اول سال مالی 96 با 6 درصد رشد فروش، حاشیه سود خود را یک درصد و سود عملیاتی را 3 درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش دهد.