بانک سرمایه اعلام کرد:‌ بدین وسیله خبر درج شده در برخی پایگاه‌های خبری مبنی بر ادغام بانک سرمایه در دیگر بانک‌ها تکذیب می‌ شود.

به گزارشبانک سرمایه، شایان ذکر است با عملکرد درخشان بانک سرمایه در سال جاری در خصوص جذب منابع و تسویه کامل بدهی‌های بین بانکی و نیز تسویه بدهی این بانک به بانک مرکزی، آینده پیش روی بانک سرمایه از هر زمان دیگری روشن‌تر و فضای فعالیت برای آن مناسب‌تر از هروقت دیگری است.

بانک سرمایه مجدداً هرگونه خبر و شایعه‌ای را در خصوص ادغام این بانک در بانک‌های دیگر کشور قویاً تکذیب کرده و حق طرح شکایت کیفری علیه پایگاه‌های خبری مطرح‌کننده چنین اخباری را در دادسرای فرهنگ و رسانه، به اتهام نشر اکاذیب و تشویش اذهان عموم مردم به‌ویژه سهامداران و مشتریان ارجمند بانک سرمایه برای خود محفوظ می‌داند و برای پایان بخشیدن به چنین بداخلاقی‌های رسانه‌ای در اسرع وقت نسبت به این امر اقدام خواهد کرد.

یادآور می شود، روز گذشته اخباری مبنی بر ادغام بانک سرمایه در بانک ملت منتشر شده بود.

در این خبر آمده بود وضعیت کفایت سرمایه این بانک براساس صورت‌های مالی سال 94 نشان می‌دهد که از مجموع 408 میلیارد تومان منابع مالی این بانک تنها 3.1 درصد از منابع باقی مانده و مابقی منابع به صورت تسهیلات پرداخت شده است.