در این میان تعداد اندکی از صندوق ها از جمله نقش جهان، سپهر آتی خوارزمی، سبحان، توسعه صادرات و ... موفق به کسب سود شدند. صندوق هایی همچون کارگزاری بانک ملی، نوین پایدار، آسمان یکم، کارگزاری حافظ و توسعه اندوخته آینده با افت بیش از ٢ درصد ...

بورس24: معاملات هفته منتهی به 23 آذرماه در حالی با افت حدود 1 درصدی شاخص کل به پایان رسید که طی این مدت بیش از نیمی از صندوق های سرمایه گذاری در سهام با بازدهی منفی مواجه شدند. در این میان تعداد اندکی از صندوق ها از جمله نقش جهان، سپهر آتی خوارزمی، سبحان، توسعه صادرات و ... موفق به کسب سود شدند. صندوق هایی همچون کارگزاری بانک ملی، نوین پایدار، آسمان یکم، کارگزاری حافظ و توسعه اندوخته آینده با افت بیش از 2 درصد ضعیف ترین عملکرد را در این هفته بر جا گذاشتند.

طی بازه یکسال گذشته در حالیکه بازدهی بورس به سطح 78 درصد رسیده حدود یک سوم از صندوق های سرمایه گذاری موفق به کسب سود بیش از بازده بازار شدند ( که در جدول با هایلایت سبز مشخص شده است) که دراین بین نوین انصار با سود 115 درصدی در صدر قرار گرفته و صندوق های آوای ثروت کیان، دماسنج، سبحان و کارگزاری بانک ملی نیز بازده بالای 100 درصدی کسب کرده اند.

در جدول زیر شاخص NAV برای 5 صندوق با بیشترین میزان نشان داده شده است. این فاکتور لزوما بیانگر عملکرد بهتر در کوتاه مدت نمی باشد اما به عنوان ملاک خوبی برای جذب نقدینگی در میان علاقه مندان به صندوق ها تلقی می شود.