نکته قابل اهمیت آن است که اگرچه پرداخت حق بیمه کمتر مزیت مهمی برای بیمه گذار می باشد اما همیشه دنبال ارزان ترین نباشید...

پس از مطالعه دو قسمت قبلی بیمه بدنه احتمالا برایتان سوال پیش می آید که " با فرض آنکه همه این موارد درست باشد، کدام بیمه را باید انتخاب کنم؟ کدام شرکت با چه پوشش هایی برایم مناسب تر است؟"

برای پاسخ به این سوال کافی ست لیستی از پوشش های مورد نظرتان را انتخاب کنید و استعلامی از نرخ بیمه نامه مورد نظر دریافت کنید. استعلام را هم از طریق اینترنت و هم حضوری می توانید دریافت کنید ولی بهتر است در صورت تمایل به دریافت استعلام از طریق اینترنت، از سایت معتبر بیمه مربوطه اقدام کنید و به سایت های متفرقه دل نبندید.

تمامی شرکت های بیمه ، بیمه بدنه خودرو را ارائه می نمایند و تفاوت آن ها بعضا در تعداد نماینده ها، شعب پرداخت خسارت سیار و دسترسی به خدمات در آینده مربوط است و همچنین اختلاف در حق بیمه پرداختی.

نکته قابل اهمیت آن است که اگرچه پرداخت حق بیمه کمتر مزیت مهمی برای بیمه گذار می باشد اما همیشه دنبال ارزان ترین نباشید. متاسفانه گاهی دیده شده که برخی شرکت‌های بیمه در ارائه تخفیفات بیمه بدنه اقدام به ارزان فروشی زیر عرف بازار جهت جذب بیمه گذار و فروش موقت می‌کنند که این کار ممکن است در زمان خسارت دهی مشکل ساز باشد و نتوانند جوابگویی خوبی داشته باشند.

اما لیستی از خدمات شامل موارد زیر می باشند.

بیمه بدنه کلی شامل حادثه، آتش سوزی و سرقت کلی می باشد و پوشش های تکمیلی شامل:

  • سرقت لوازم و قطعات ( سرقت جزئی)
  • زلزله ؛ سیل و بلایای طبیعی
  • نوسان قیمت خودرو
  • شکست شیشه بدون برخورد اشیاء
  • هزینه ایاب و ذهاب در زمان تعمیر خودرو

و غیره می باشد

گاها پوشش هایی نظیر خش انداختن با میخ روی بدنه، رینگ و لاستیک، دستگاه پخش صوت و بلندگو و مانند آن را نیز می توان به دلخواه به بیمه اضافه کرد که البته پیشنهاد اکید بر آن است پیش از اقدام برای انتخاب پوشش ها از نحوه پرداخت، شرایط و تبصره های شرکت بیمه (که عموما برای همگی یکسان است) در خصوص چگونگی پرداخت خسارت احتمالی در آینده کسب اطلاع نمایید.

برای مثال ممکن است در صورت سرقت خودرو شرکتی مدت زمان انتظار برای پیدا شدن خودرو را 60 روز و دیگری 180 روز اعلام کند یا برای مثال برای پوشش لاستیک، 50 درصد استهلاک یا بیشتر را برای پرداخت خسارت مد نظر قرار دهد.