حدود ١٠ صندوق هفته نخست مهر را با کسب سود بیش از ١۵ درصد پشت سر گذاشتند. بانک مسکن با بازده حدود ٢٢% در صدر و صندوق های ذوب آهن، افق ملت،....

بورس24: نخستین هفته مهرماه با ثبت رکوردی جدید در معاملات بورس تهران همراه بود. بر همین اساس، همزمان با ثبت بازدهی 3.4 درصد نماگر بازار در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته و فتح قله 180 هزار؛ معاملات بازار در این هفته با رشد قابل توجه 15 درصدی شاخص کل به پایان رسید. تداوم ورود نقدینگی، گزارش های مناسب عملکرد شهریورماه شرکت ها، صعود نرخ ارز از جمله دلایل ادامه رشد قیمت سهام از سوی کارشناسان عنوان می شود.  رکوردزنی به اینجا محدود نشد و عملکرد صندوق های سرمایه گذاری در سهام نیز در این هفته درخشان و پربازده بود به طوریکه حدود 10 صندوق هفته نخست مهر را با کسب سود بیش از 15 درصد پشت سر گذاشتند. بانک مسکن با بازده حدود 22% در صدر و صندوق های ذوب آهن، افق ملت، بانک خاورمیانه و دماسنج در رده های بعدی  قرار گرفتند.

همچنین در یکسال گذشته صندوق آوای ثروت کیان موفق به کسب بازده 202 درصدی شده است دو صندوق دماسنج و کارگزاری بانک ملی سود 162 درصدی را برای سهامداران خود به ارمغان آوردند.

برای بررسی دقیق تر، اطلاعات و روند بازدهی صندوق سرمایه گذاری در سهام با جزئیات در جدول زیر آورده شده است. لازم به ذکر است؛  در محاسبه بتا نرخ تغییرات روزانه NAV صندوق ونرخ تغییرات روزانه شاخص کل استفاده شده است. درصد دارایی های نقدی جمع درصد وجه نقد و اوراق مشارکت می باشد.