مجمع عادی سالانه شرکت تولید برق ماه تاب کهنوج روز دوشنبه ٢۴ اردیبهشت ماه ١٣٩٧ برگزار شد. در ابتدای جلسه علی اکبر عظیم زاده مدیرعامل شرکت گزارش عملکرد یکساله را برای سهامداران ارائه کرد.

مجمع عادی سالانه شرکت تولید برق ماه تاب کهنوج روز دوشنبه 24 اردیبهشت ماه 1397 برگزار شد. در ابتدای جلسه علی اکبر عظیم زاده مدیرعامل شرکت گزارش عملکرد یکساله را برای سهامداران ارائه کرد.

اعضای هیئت رئیسه

عظیم زاده در مورد عملکرد مالی شرکت در سال 96 گفت: شرکت در سال مالی 96 توانست، بیش از 220 میلیارد تومان در آمد خالص داشته باشد و سود عملیاتی 136 میلیارد تومانی را محقق کند. همچنین شرکت در سال مالی 96 توانسته حدود 87 میلیارد تومان سود خالص داشته باشد و این سود نسبت به سال گذشته رشد حدود 10 درصدی را تجربه کرده است.

وی تاکید کرد: شرکت در سال مالی 96 توانسته، 220 میلیارد تومان درآمد از محل فروش برق داشته باشد؛ آن هم با هزینه ای بالغ بر 133 میلیارد تومان.همان طور که می دانید.

عظیم زاده در مورد چالش های موجود گفت: انحصار نسبی در فروش برق به بخش های دولتی، کمبود نقدینگی و تاخیر در پرداخت مطالبات ناشی از فروش برق از چالش های اساسی پیش روی ما است. در خصوص ریسک ناشی از نرخ ارز همتعدیل نرخ فروش در قرارداد فروش ECA بر اساس دو عامل نرخ ارز و نرخ شاخص خرده فروشی CPI با ضریب 50 درصد برای هر یک تعدیل می شود.

او تاکید کرد: لذا افزایش نرخ در دوران باز پرداخت تسهیلات قابل پوشش است. همچنین در قرار داد ECA پرداخت هزینه سوخت بر عهده شرکت نیست و بر عهده خریدار می باشد.

نیروگاه شوباد

بنابر گفته مدیرعامل در سال 95 ، شرکت توانسته بزرگترین سرمایه گذاری منطقه جنوب کرمان، نیروگاه شوباد را با تکمیل بخش بخار به ظرفیت کامل برساند که با ضریب آمادگی، 97.41 درصد و تولید 157971 مگاوات ساعت انرژی سهم قابل توجهی از تولید برق کشور را در اختیار دارد.فروش تمام و یا بخشی از برق تولیدی نیروگاه شوباد از طریق انعقاد قرارداد خرید تضمیمنی E.C.A است. در خصوص زمان احداث و راه اندازی فاز دوم شوباد چون با ECA قدیم توجیه اقتصادی ندارد، فعلا منتظر اعلام نرخ هستیم.

برنامه های آتی شرکت

عظیم زاده در مورد برنامه های آتی شرکت گفت: با توجه به مشکل کمبود تولید برق در شبکه جنوب شرق و لزوم تامین بهینه برق مورد نیاز از یک طرف، موافقت اصولی مجوز های احداث 1000 مگاوات نیروگاه اخذ شده است. با توجه به اینکه 484 مگاوات در فاز اول نصب شده و فاز دوم این طرح نیز در دست پیگیری است، در صورتی که شرایط به نحوی باشد که صرفه اقتصادی برای شرکت متصور باشد، اقدامات لازم در خصوص احداث آن عملیاتی خواهد شد.

در ادامه اعضای مجمع به سوال سهامداران پاسخ دادند.

یکی از سوالات سهامداران پیرامون دستور العمل خرید 4 ماهه از نیروگاه های کوچک مقیاس بود، مدیر عامل شرکت گفت: بر اساس دستور العمل برق تولیدی نیروگاه های مقباس کوچک فقط 4 ماه خریداری می شود اما قیمت به شکلی است، که درآمد کل سال را پوشش می دهد.

عظیم زاده در مورد موضوع تهاتر بدهی ها با دولت گفت: بحث تهاتر بدهی بر مبنای حساب های تا سال مالی 95 بود که شامل حال «بکهنوج» نیست، اما برای دریافت اوراق دولتی اقدام کرده ایم، تا مطالبات خود را دریافت نماییم.

در پایان صورت های مالی منتهی به 30 دی 96 تصویب شد و مجمع با تقسیم سود 130 تومانی سهامداران را خوشحال کرد.

و در آخر اعضای هیئت مدیره جدید به شرح زیر انتخاب شدند

  • شرکت تولیدی آرین ماه تاب گستر
  • شرکت توسعه و مدیریت انرژی پارسیان
  • شرکت تجارت انرژی فردا
  • شرکت تولید برق ماه تاب سینا
  • شرکت تولید برق و گسترش برق امیر کبیر