خبر مهم مجمع نفت پارس این بود که در سال ٩۵ رکورد تولید ۵٠ ساله این شرکت با تولید ١۴۵ میلیون لیتر روغن شکسته شد...

جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت نفت پارس برای سال مالی منتهی به 95.12.30در روز شنبه مورخ 96.03.13 ساعت 10:00صبح درمرکز همایش های بین المللی هتل ارم با حضوراعضای هیئت مدیره ،آقای مهندس راحت به عنوان رئیس مجمع، و آقایان سروری و ابوترابی به عنوان ناظرین ، نماینده سازمان بورس، بازرس قانونی و 92% از سهامداران این شرکت تشکیل شد.

سود تقسیمی پیشنهادی این شرکت با رضایت سهامداران مجمع برای هرسهم 650ریال تقسیم شد که با توجه به جدول زمانبندی این شرکت توزیع خواهد گردید.

گزیده ای از گزارشات هیات مدیره

آقای مهندس وفائی مدیر عامل شرکت نفت پارس گفت: شرکت در سال گذشته با 673 میلیارد تومان فروش، 89 میلیارد تومان سود خالص کسب کرد. در سال 95، بالغ بر 101 میلیون لیتر محصول نهایی توسط شرکت به فروش رسید که از این مقدار، 90 میلیون لیتر را انواع روغن های موتوری، دنده و صنعتی تشکیل می دهند.

شرکت نفت پارس توانست تا پس از سال 93 که مقداری از سهم بازار خود را در اثر ورود رقبا از دست داده بود، قسمتی از سهم بازار را دوباره تصاحب نماید.در بازار مصرف حدود 800 میلیون لیتری روانکار کشور، نفت پارس سهم 17 درصدی داشته و رتبه سوم سهم بازار را داراست. ایران نهمین بازار بزرگ روانکار در دنیا بشمار می رود.

از چالش های استراتژیک صنعت روانکار در ایران، مشکل وصول مطالبات، عرضه بالا، قیمت های ثابت، خرید نقدی خوراک، تقلب و محصولات غیراستاندارد، صادرات پایین محصول نهایی، افزایش واردات محصولات نهایی، جمع آوری روغن سوخته، ضعف تحقیق و توسعه و قدرت بالای عاملین و تعمیرکاران می باشد. جهت موفقیت در بازار روانکارهای خودرو، ارائه پلن جذاب به عاملین فروش، نظام وفادارای مشتریان نهایی، برند معتبر و توصیه مشتریان، کیفیت و دارا بودن تاییدیه های بین المللی، خدمات پس از فروش مناسب و توزیع مویرگی از جمله عوامل کلیدی به شمار می رود.

شرکت در جهت دستیابی به بازارهای جدید صنایع، با شرکت های مدیران خودرو، سایپادیزل، پالایشگاه نفت شازند، نیروگاه رامین، راه آهن جمهوری اسلامی و تعداد دیگری از شرکتها به توافقاتی دست یافته است.

یکی دیگر از برنامه های شرکت، افزایش سهم محصولات نهایی در سبد صادراتی می باشد. این رقم در سال گذشته بالغ بر 800 هزار لیتر بوده که در دو ماهه نخست امسال به 400 هزار لیتر رسیده است. شرکت هدفگذاری برای صادرات بالای 5 میلیون لیتر محصول نهایی رادر برنامه دارد.

شرکت در زمینه تنوع بخشی به کانال های توزیع، ارتباطات موثری را با تعویض روغنی ها برقرار نموده است. همچنین شرکت در فروشگاه های اتکا و شهروند، عرضه مستقیم محصولات را انجام می دهد. همچنین با برقراری جایگاههای اتوسرویس، خدمات رایگان تعویض روغن را عملیاتی نموده است.

در انتهای جلسه، 65 تومان سود به ازای هر سهم تقسیم شد. موسسه مفیدراهبر به عنوان حسابرس و روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه رسمی انتخاب گردید. پاداش هیئت مدیره مبلغ 200 میلیون تومان و حق حضور اعضای غیرموظف 1.2 میلیون تومان تعیین شد.

اهم اقدامات شرکت در سال 1395:

  • تولید 145 میلیون لیتر روغن ( بالاترین میزتن تولید تاریخ شرکت)
  • اجرای پروژه DBN و افزایش 2.5 درصدی راندمان تولید روغن
  • خرید 4 خط ماشین آلات بسته بندی جدید و نصب و راه اندازی آن تا پایان شهریور امسال
  • تسویه اوراق صکوک به ارزش 104 میلیارد تومان
  • اخذ مجوز برندینگ جایگاه های سوخت کشور

برنامه های آتی شرکت در سال96

براساس بودجه مصوب شرکت برنامه فروش به شرح ذیل برای سال 1396 درنظر گرفته شده است:

در صورت محقق شدن برنامه تولید و فروش آخرین وضعیت سود هر سهم برای سال 96که به سازمان بورس و اوراق بهادار ارائه شده است به شرح جدول زیر پیش بینی شده است: