مدیرعامل دماوند در جمع صاحبان سهام شرکت گفت:در سال ٩۵ موفق شدیم ۴۶ میلیارد تومان اسناد خزانه و ١١٣میلیارد تومان از مالیات را تهاتر کنیم. همچنین وی افزود بر اساس وعده ای که در سال ٩۴ داده بودیم توانستیم در سال ٩۵ زمان تعمیرات اساسی را کاهش دهیم و آن را به ۴٨ روز رساندیم...

مجمع عادی سالانه شرکت تولید نیروی برق دماوند با حضور 97 درصدی سهامداران تشکیل جلسه داد.

جمال الدین عزیزی مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق دماوند در خصوص عملکرد سال مالی 95 شرکت گفت: شرکت در سال 95 در حدود 13.8 میلیون مگاوات ساعت برق تولید کرده است سهم نیروگاه از تولیدکل نیروگاه های سیکل ترکیبی 13.3 درصد و سهم تولید از کل نیرو گاه های حرارتی 5.3درصد و سهم تولید شرکت از کل نیروگاه های کشور 4.8درصد است.

وی ادامه داد: علیرغم اینکه آمادگی شرکت در سال گذشته 17،374،311مگاوات بوده که 1.3 درصد نسبت به سال 94و 12درصد نسبت به سال 93 افزایش داشته است، اما میزان تولید شرکت با کاهش 8 درصدی روبرو بود که عمدتا ناشی از تغییر مقررات در بازار و تشکیل شرکت های برق دولتی و قوانین مربوط به خرید از شرکت های برق دولتی بوده است. همچنین شرکت علاوه بر این در سال گذشته باافزایش 35درصدی سلب فرصت نیز روبرو بوده است.

عزیزی ادامه داد: از سال 93توانستیم راندمان تولید را از 45.3به 46.22در سال 95 افزایش دهیم، که این مهم در کاهش مصرف سوخت تاثیر گذار است. همچنین با استفاده از طرح های بهینه سازی توانستیم میزان مصرف آب را 30درصد نسبت به سال 93 کاهش دهیم که با توجه به موقعیت نیروگاه و ملاحظات تامین آب منجر به کاهش هزینه ها گردیده است.

وی در خصوص کاهش در آمد نسبت به سال 94هم گفت: این کاهش درآمد ها عمدتا ناشی از کاهش نرخ خرید برق از سوی وزارت نیرو بوده است که عملا شرکت چندان در این موضوع دخیل نیست.قیمت خرید آمادگی در سال 94از متوسط 201 ریال به متوسط 185 ریال در سال 95 کاهش (حدود 8 درصد) و همچنین قیمت خرید برق تولیدی از این شرکت در سال 94از 441 ریال به 416ریال در سال 95 کاهش داشته است. متوسط نرخ فروش انرژی این شرکت در سال 95 در حدود 4 درصد نسبت به سال 94 کاهش داشته است. فی کل بازار در سال 95 با 15 درصد کاهش نسبت به سال 94 روبرو بوده است. اما در صورت اجرای قانون برنامه پنجم توسعه، بند و ماده 133، در خصوص نیروگاه ها و افزایش قیمت آمادگی و تولید شاهد تغییراتی قابل توجهی در سود شرکت خواهیم بود. در مجموع با توجه به اینکه نرخ بازار با افت 15 درصدی روبرو بوده است نرخ فروش برق نیروگاه دماوند 6 درصد کاهش داشته است و بر مبنای نقشه راهی که در نظر گرفتیم ترجیح دادیم تا کاهش تولید را باافزایش نرخ فروش خود پوشش دهیم. هر چند همانطور که اشاره شد علی رغم افزایش میزان آمادگی به منظور تولید و حتی با قیمت دهی مناسب و در آرایش تولید بازار قرار گرفتن، میزان تولید کاهش یافته است.

وی در خصوص قرارداد شرکت با فولاد مبارکه گفت : این قرارداد از دی ماه 95 عملیاتی شده است و نرخ های فروش آن از نرخ های معامله در بورس انرژی بالاتر است به طوری که حقوق صاحبان سهام در این قرارداد حفظ شود.

عزیزی ادامه داد: برنامه برای دریافت مطالبات شرکت از طریق بسترهای قانونی در حال پیگیری است در سال 95 توانستیم وصول مطالبات را از 35درصد سال 94به 60درصد برسانیم و در تلاش هستیم تا از طریق تهاتر مطالبات و در یافت حواله جات ارزی مطالبات خود را از دولت وصول کنیم.

در حال حاضر 10 نیروگاه خصوصی که ظرفیت تولید حدود 50 درصد نیروگاه های خصوصی محسوب می شوند در راستای افزایش نرخ آمادگی از طریق دیوان عدالت اقداماتی را عملیاتی کرده اند مطالبات این شرکت ها در حدود 4هزار میلیارد تومان است و تا کنون به نتایج مثبتی رسیده ایم و امیدواریم این مهم عملیاتی شود.

مدیرعامل دماوند گفت: در سال 95 موفق شدیم 46 میلیارد تومان اسناد خزانه و 113میلیارد تومان از مالیات را تهاتر کنیم. همچنین وی افزود بر اساس وعده ای که در سال 94 داده بودیم توانستیم در سال 95 زمان تعمیرات اساسی را کاهش دهیم و آن را به 48 روز رساندیم.

مجمع در پایان رای به تقسیم 115 تومان از 116تومان سود محقق شده را به رای گذاشت و مورد تایید قرار گرفت.

 

شرکت تولید نیروی برق دماوند (سهامی عام)

ترازنامه

در تاریخ 30 اسفند ماه 1395

شرکت تولید نیروی برق دماوند(سهامی عام)

صورت سود و زیان