"ساعت ٢۴" عنوان گزارش جدیدی است که روزهای شنبه تا چهارشنبه در سایت بورس ٢۴ منتشر خواهد شد این گزارش به شکل نوینی معاملات بازار سرمایه را مورد بررسی قرار می دهد بررسی اخبار و پتانسیل های نمادهای هر صنعت در کنار بررسی موشکافانه معاملات سهامداران درصدی ، معجون شگفت انگیزی از سیگنال ها را در نیمه شب برای کاربران به همراه خواهد داشت . "ساعت٢۴" راس نیمه شب منتشر خواهد شد .

بورس24 : "ساعت 24" عنوان گزارش جدیدی است که روزهای شنبه تا چهارشنبه در سایت بورس 24 منتشر خواهد شد این گزارش به شکل نوینی معاملات بازار سرمایه را مورد بررسی قرار می دهد بررسی اخبار و پتانسیل های نمادهای هر صنعت در کنار بررسی موشکافانه معاملات سهامداران درصدی ، معجون شگفت انگیزی از سیگنال ها را در نیمه شب برای کاربران به همراه خواهد داشت . "ساعت24" راس نیمه شب منتشر خواهد شد .

کم ارزش ترین معاملات در 95

معاملات دوشنبه در بورس تهران با افت به نسبت شدید ارزش معاملات پیگیری شد . در روز دوشنبه ارزش معاملات سهام و حق تقدم به زحمت به 193 میلیارد و 200 میلیون تومان رسید که در مقایسه با روز قبل 35 درصد کاهش را نشان می دهد . به نظر تحلیل ارزش معاملات در هفته اول معاملات و در میانه تعطیلات چندان جایز نباشد اما افت ارزش به زیر 200 میلیارد تومان پس از هفته ها برای بازار سرمایه رقم خورده است .

تعداد میلیاردی ها ثابت ماند

اگر چه میزان ارزش معاملات کاهش شدیدی به خود دید اما تعداد نمادهایی که معاملات میلیارد تومانی را پشت سر گذاشتند ثابت بود . در معاملات روز دوشنبه 41 نماد (40 سهم و حق تقدم کنور) توانستند ارزش بیش از یک میلیارد تومان را به نام خود ثبت کنند . تعداد نمادهای معامله شده هم کم کم به عدد 400 نزدیک می شود.

افت 88 درصدی ارزش معاملات بلوکی

در معاملات بلوکی هم افت ارزش داشتیم . در این بخش معامله بلوکی از تکشا از حیث ارزش و حجم به مانند روز گذشته بین سرمایه گذاری سعدی و موسسه اندوخته شاهد انجام شد .

63 درصد ارزش معاملات در اختیار 20 سهم

20 سهم که در تصویر می بینید در حدود دو سوم ارزش معاملات را در اختیار داشتند و در مقابل 374 نماد دیگر تنها 37 درصد ارزش معاملات را تشکیل داده بودند .

شیمایی ها پر تقاضا شدند

در معاملات امروز اغلب صنایع با افت ارزش معاملات همراه بودند در این بین صنایعی چون محصولات فلزی ، قند و شکر و شیمیایی ها با افزایش تقاضا روبرو بودند در مقابل نمادهای گروه سرمایه گذاریها ، عرضه برق ، گاز و... و خودروسازان با افت شدید تقاضا مواجه شدند .

سهامداران درصدی در روز کم ارزش "بازارسهام" خرید کردند

در معاملات امروز سهامداران درصدی برای دومین روز متمادی در نقش خریدار ظاهر شدند و در کنار حدود 13 میلیارد و 496 میلیون تومان خرید فروشنده حدود 7 میلیارد و 478 میلیون تومان از سهام بودند . به این ترتیب سبد سهام درصدی ها در روز دوشنبه به میزان تقریبی 6 میلیارد و 17 میلیون تومان سنگین تر شد .

نگاهی به 4 سوی بازار سرمایه 

انبوه سازان نسبت به روز گذشته افت چندانی در ارزش معاملات نداشتند در این گروه حرکت کرمان و سهامدارانش قابل توجه است . کرمانی که با ارزش ترین معاملات روز را با یک میلیارد و 900 میلیون تومان در گروه به خود اختصاص داد . جالب است بدانید بیش از نیمی از این مبلغ را شرکت گروه توسعه مالی مهرآیندگان برای خرید سهام در کرمان خرج کرده اند . خرید توسعه مالی مهر آیندگان یکی از تاثیرگذارترین معاملات سهامداران درصدی در معاملات امروز در یک نماد بود . با این همه کرمان در پایان معاملات امروز صف فروش را به خود دید و به این ترتیب برایند سه روز معاملاتی برای کرمان صفر شد .

در این گروه ثنوسا که اسب خود را در سال 95 زین کرده است سومین روز مثبت خود را پشت سر گذاشت و به بازدهی 13 درصدی دست یافت شرکت سرمایه گذاری صبا تامین از فروش 450 هزار سهم ثنوسا در صف خرید در حدود 115 میلیون تومان به جیب زد . در ماه های اخیر صبا تامین نقش یک فروشنده فعال را به خوبی در ثنوسا ایفا کرده است و در ادامه مسیر صعودی ثنوسا فروش های صبا تامین محتمل به نظر می رسد.

صندوق سرمایه گذاری گنجینه آرمان شهر نیز که از 19 اسفند ماه به ثباغ وارد شده خریدهای با حوصله ای در این نماد انجام می دهد . آرمان شهر که امروز 52 میلیون تومان برای خریدهایش در ثباغ کنار گذاشته بود تا کنون مالکیت حدود 3 درصد از سهام شهرسازی و خانه سازی باغمیشه را بدست آورده است . گفتنی است ثباغ در سال 94 به بازدهی معقول 22 درصدی دست یافته است .

همانطور که پیش از این هم گفتیم این گروه پتانسیل بالایی برای ثبت رکورد در سال 95 دارند .

ساخت محصولات فلزی امروز پدیده معاملات بود ناگفته پیداست که فاذر در این گروه همه نگاه ها را به خود جلب می کند فاذر که دیروز در خصوص معاملات بلوکی سهامداران درصدی از حقوقی به حقیقی صحبت کردیم امروز با افزایش تقاضا روبرو شد . جالب آنکه پدیده سحر که در اواسط اسفند سال 94 در قیمت 505 تومانی عرضه هایش را در فاذر آغاز کرده بود حالا در قیمت های بیش از 540 تومانی خرید انجام می دهد . پدیده سحر امروز در حدود یک میلیارد و 667 میلیون تومان برای خرید 3 میلیون و 100 هزار سهم فاذر خرج کرد. فولای دیگر خریدار فاذر بود . فولای هم که اواخر سال 94 پس از بیش از دو سال به جمع سهامداران درصدی فاذر بازگشته امروز حدود 161 میلیون تومان برای خریدهایش در فاذر کنار گذاشته بود . فاذر تک سهمی است که به نظر بسیاری منتظر دیدن اهداف قیمتی بالا در آن هستند و با این روند که در حال طی کردن هست به نظر بعید نمی رسد که رشد جدیدی از صنایع آذر آب ببینیم .

ماشین آلات و تجهیزات هم امروز متناسب با افت در ارزش معاملات بازار سرمایه ، کاهش در ارزش معاملات را تجربه کرد در این گروه بلوک 5 میلیون و 497 هزار سهمی دیگری از تکشا به قیمت 262 تومان از سبد سهام سرمایه گذاری سعدی به موسسه اندوخته شاهد واریز شد . تکشا که 6 درصد بازدهی را عاید سهامدارانش در سال 94 کرده بود در سه روز کاری سال 95 هم به بازدهی 6 درصدی دست یافته است .

در لاستیک و پلاستیک اغلب نمادها در نوسان مثبت و صف خرید گام برداشتند این گروه همچنان از حیث فروش مشکلاتی دارند و اغلب برای تامین تایرهای خودروهای جدید نیاز به تغییراتی در خطوط تولید خود دارند اما با این وجود افزایش تولید خودرو در کنار کاهش قیمت کائوچو پتانسیل خوبی برای لاستیک سازان وطنی ایجاد خواهد کرد . بعید نیست نیمه دوم سال 95 اتفاقت بنیادی عملی در این صنعت رخ دهد . در این گروه صنعتی بارز در تلاش است افزایش سرمایه ای را از محل آورده نقدی سهامداران برای اجرای طرح های توسعه ای انجام دهد .

گروه قند و شکر که بتای منفی شان معرف تمام بازار سرمایه است امروز یک دست سبزپوشیدند . این گروه یکی از معدود صنایعی در معاملات بودند که ارزش معاملاتشان در روزهای اخیر صعودی بوده است . قندی ها که اغلب اشخاص حقیقی درصدی در آنها فعال هستند عرضه کننده جدی در معاملات 9 ام فروردین نداشتند .

در غذایی ها علاقه صندوق سرمایه گذاری گنجینه آرمان شهر به وبشهر همچنان جالب توجه است . توسعه صنایع بهشهر که 54 درصد بازدهی را در سال 94 عاید سهامدارانش نموده حالا با خریدار درصدی و با آرامشی به نام گنجینه آرمان شهر روبه رواست که هر روز خریدهای مطمینی در وبشهر ترتیب می دهد . آرمان شهر امروز در حدود 272 میلیون تومان در وبشهر خرید کرد .

دیگر خرید آرمان شهر در معاملات امروز در وصنا اتفاق افتاد جایی که برای خرید 372 هزار سهم در حدود 85 میلیون تومان نقدینگی خرج کردند در کل به نظر می رسد گنجینه آرمان شهر بر خلاف معدود سهامداران درصدی و البته حقوقی ترجیح می دهد با آرامش و بدون هیچ عجله و ایجاد روندهای شیبدار خریدهایش را ادامه بدهد .

در گروه نیروگاهی بالاخره بانک دی برای حمایت از دماوند قیام کرد و خرید به نسبت مناسبی در این نماد انجام داد . بانک دی که نیروگاه دماوند تاثیر مهمی دارد و افت قیمتی این نیروگاه تاثیر مخربی بر روند قیمتی اش خواهد داشت . امروز بانک دی در حدود 957 میلیون تومان برای خرید121 هزار سهم دماوند خرج کرد .

پالایشگاهی ها که روزگاری لیدر برای بازار انتخاب می کردند حالا کاملا حاشیه نشین شده اند . امروز نفت برنت پس از سه روز نزول اندکی افزایش قیمت را تجربه کرد . توافق بین تولیدکنندگان عمده نفت برای مشخص کردن سطح تولید مهمترین امید برای افزایش قیمت نفت است . گفتنی است علی رغم افزایش امروز قیمت نفت برنت و خام آمریکا نفت اوپک و نفت سبک و سنگین ایران نزولی بودند . بر همین اساس امروز نفت اوپک در هر بشکه 36 دلار و 16 سنت و نفت سبک و سنگین ایران به ترتیب 29 دلارو 55 و 26 دلار و 95 سنت در هر بشکه معامله شدند .

در گروه پتروشیمی وپترو به واسطه زیر مجموعه هایش سرآمد بود . البته مسئولان شرکت اعتقادی به رخداد جدیدی در شرکت ندارند در این خصوص قشقایی مسئول امور سهام شرکت سرمایه گذاری صنعت پتروشیمی در گفتگو با بورس24 در این رابطه بیان کرد: "در حال حاضر هیچ اتفاق خاصی در شرکت رخ نداده است و صف خرید سنگین سهم، علت خاصی ندارد. تا این لحظه هیچ خبری مبنی بر افزایش سرمایه، عرضه زیرمجموعه ها و... ابلاغ نشده است. "

وپترو در بورس تهران اگر چه در سال 94 عملکرد چندان موفقی نداشت و به بازدهی 15 درصدی در پایان سال دست یافت اما در سه روز کاری سال 95 موفق به کسب 14 درصد بازدهی برای سهامدارانش شده است . امروز البته وپترو میزبان پر ارزشترین فروش از جانب سهامداران درصدی هم بود . شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین به عنوان سهامدار عمده 16 میلیون و 600 هزار سهم وپترو را در صف خرید عرضه کرد و به نقدینگی حدودی 3 میلیارد و 418 میلیون تومان دست یافت .

شیمیایی ها امروز برخلاف اکثر گروه ها با رشد تقاضا روبرو شدند .

در دستگاه های برقی بازی بترانس ادامه پیدا کرد و این نماد به قیمت های بیش از 1650 تومانی رسید . شرکت سرمایه گذاری نوردنا از زیرمجموعه های همراه اول امروز بلوک 2 میلیون و 880 هزار سهمی بترانس را به ارزش 4 میلیارد و 94 میلیون تومان خریداری کرد . در ماه های قبل نوردنا به عنوان یک خریدار خود را به بازار سرمایه معرفی کرده بود . خریدهای با حوصله این مجموعه در همکاران سیستم را به خاطر داریم.

در گروه خودرو و قطعه سازی اواخر معاملات شاهد بودیم که قطعه سازان به یکباره راه خود را از قطعه سازان جدا کردند در این گروه شنیده های مبنی بر واگذاری بلوک های خمهر و خمحرکه از قبل وجود داشته البته ممکن است دلیل رشد قیمتی نمادهای قطعه ساز این مورد باشد .

در این گروه بد نیست اشاره کنیم که اگر چه هنوز از حیث ارزش معاملات در صدر قرار دارند اما فاصله زیادی با روزهای اوج خود گرفته اند . نکته قابل توجه دیگر در این گروه پایداری صف های فروش خودرو و خساپا و حرکت کم وزن های صنعت بود . در مقطعی از معاملات صف های فروش این دو غول خودروساز به حدود 90 میلیون رسید و کم کم صف های فروش در حال ذوب شدن بود این کاهش 10 تا 15 میلیونی صف های فروش عمدتا نه با خرید از جانب فعالان بلکه از طریق حذف سفارش های فروش انجام می شد .

در خساپا اگر چه صف فروش تا پایان پر حجم باقی ماند اما شرکت های سرمایه گذاری ملی و توسعه صنعتی نیوان ابتکار به خریدهایی به ارزش های تقریبی 195 و 326 میلیونی دست زدند . خرید سرمایه گذاری ملی از آن جهت مهم قلمداد می شود که این شرکت در روز پایانی معاملات در سال 94 به عرضه 29 میلیون و 400 هزار سهم سایپا اقدام کرده بود . به هر ترتیب این خرید نه چندان پر رنگ از جانب سرمایه گذاری ملی از جانب برخی به عنوان سیگنالی برای برچیده شدن صفوف فروش سایپا و خودرو تلقی می شود . ایران خودرو امروز بدون مشارکت هیچ یک از سهامداران درصدی معاملات را به پایان برد . ارزش جمع آوری صفوف فروش این دو غول خودروساز در اواسط معاملات در حدود 44 میلیارد تومان بود .

در این گروه صبا تامین بدون توجه به سر و صداهایی که بلوک خمحرکه راه انداخته دست به فروش یک میلیون و 500 هزار سهم از این نماد زد و از این بابت به نقدینگی در حدود 461 میلیون تومان دست یافت در هفته های اخیر صبا تامین به عنوان یک فروشنده فعال در خمحرکه نقش آفرینی می کند . در بالا ذکر شد که صبا تامین در ثنوسا هم فروشنده است .

خچرخش هم امروز با پرش 15 درصدی بازگشایی شد و در همان حال از جانب شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی عرضه شد . توسعه ملی از فروش 2 میلیون و 803 هزار سهم خچرخش در حدود 402 میلیون تومان به جیب زد .

شرکت سرمایه گذاری بهمن همچون دیروز با خرید یک میلیون سهم در خبهمن از نماد حمایت کرد . ارزش خرید امروز سرمایه گذاری بهمن در حدود 280 میلیون تومان برآورد می شود . خبهمن در معاملات امروز از حداقل قیمت به نوسان مثبت و قیمت های بیش از 290 تومان رسید .

صندوق سرمایه گذاری کوثر یکم خریدار 3 میلیون و 500 هزار سهم ورنا در صف فروش بود . رنایی که از بلوک احتمالی خمحرکه تاثیر بالایی می گیرد . باید در نظر داشت ورنا در سال 94 به بازدهی شگفت انگیز 158 درصدی دست یافته است . البته این خرید از جانب صندوق کوثر یکم با همراهی بازار سرمایه مواجه نشد و صف فروش ورنا تا پایان پرحجم باقی ماند .

در سنگ آهنی ها دیروز نوشتیم که ومعادن روی به فروش کنور آورده است . امروز در حرکتی جالب کنور اقدام به خرید و معادن کرد . البته ارزش این خرید تنها در حدود 67 میلیون تومان بود . به نظر معاملات خوب و صف های خرید متمادی در کنور نیاز به استراحت برای پیشروی بیشتر داشته باشد .

در این گروه گروه توسعه مالی مهر آیندگان تاب رشد بیشتری از گل گهر را نیاورد و 4 میلیون و 300 هزار سهم کگل را به ارزش تقریبی یک میلیارد و 177 میلیون تومان از سبد سهام خود خارج کرد . مهر آیندگان اولین فروش خود در کگل را پس از ماه ها در روز دوشنبه ترتیب داد . در بالا ذکر شد که مهر آیندگان خریدار جدی در کرمان است . ممکن است این فروش برای تامین نقدینگی خرید کرمان انجام شده باشد .

در پایان این گزارش می افزاید افزایش سرمایه 100 درصدی شرکت سرمایه گذاری بوعلی از محل مطالبات و آورده نقدی علاوه بر ثبت در مرجع ثبت شرکت ها در پرتفولیوی سهامدارانش نیز اعمال شده است . وبوعلی اخیرا صورت پرتفولیوی یک ماهه پایانی سال 94 خود را منتشر کرده که جالبترین نکته در آن خرید 300 هزار سهم کنتورسازی به قیمت هر سهم 72070ریال می باشد خریدی که آن را بایستی جزو معاملات با ریسک بالا قلمداد کرد . با این حساب تا پایان معاملات روز 9 فروردین در صورت نگهداشت آکنتور بوعلی زیان حدود 17.5 درصدی (16 درصد افت قیمت سهم +1.5 درصد هزینه معاملات) معادل 370 میلیون تومان را در این معامله شناسایی کرده است . وبوعلی در ماه پایانی سال 94 در کنار 27 میلیارد و 681 میلیون تومان خرید ، اقدام به فروش 7 میلیارد و 753 میلیون تومان سهام در بازار سرمایه کرده است .

 

جدول براساس ارزش معامله مرتب شده است .

خریدار/ فروشنده (درصدی) سهام شرکت معامله شده نماد سهام معامله شده قیمت پایانی(ریال) تعداد سهام خریداری شده / فروخته شده (هزار سهم) تعداد سهام تحت مالکیت پس از معامله (میلیون سهم) صنعت بازدهی نماد معامله شده از ابتدای سال 95(درصد) بازدهی نماد معامله شده در سال 94 (درصد)
شركت سرمایه گذاری توسعه نوردنا-سهامی خاص- ایران‌ ترانسفو بترانس 16,518 2,880 22/2 دستگاههای برقی 12 82
شركت پدیده نسیم سحر-بامسئولیت محدود- صنایع‌ آذرآب‌ فاذر 5,377 3,100 26/0 محصولات فلزی 2 75
موسسه اندوخته شاهد گسترش‌صنایع‌وخدمات‌كشاورزی‌ تکشا 2,626 5,497 22/1 ماشین آلات و تجهیزات 6 6
شركت گروه توسعه مالی مهرآیندگان-سهامی عام- س. توسعه و عمران استان كرمان کرمان 12,017 800 12/0 انبوه سازی املاک و مستغلات 0- 88
بانك دی-سهامی عام- تولید نیروی برق دماوند دماوند 79,023 121 427/6 عرضه برق،گاز،بخار و آب گرم 3- 10
صندوق سرمایه گذاری بادرآمدثابت كوثریكم سرمایه‌گذاری‌ رنا(هلدینگ‌ ورنا 2,706 3,500 43/0 خودرو و قطعات 13- 158
شركت اندیشه سازان بسامان ونداد-سهامی خاص- بانك پاسارگاد وپاسار 1,344 2,636 437/4 بانکها و موسسات اعتباری 4 12-
شركت سرمایه گذاری وتوسعه صنعتی نیوان ابتكار سایپا خساپا 1,628 2,000 185/0 خودرو و قطعات 12- 191
شركت سرمایه گذاری بهمن-سهامی عام- گروه‌بهمن‌ خبهمن 2,803 1,000 195/5 خودرو و قطعات 10- 70
صندوق سرمایه گذاری گنجینه آرمان شهر توسعه‌ صنایع‌ بهشهر(هلدینگ وبشهر 2,475 1,101 197/5 غذایی بجز قند وشکر 1 54
شركت سرمایه گذاری ملی ایران-سهامی عام- سایپا خساپا 1,628 1,200 305/9 خودرو و قطعات 12- 191
شركت صنایع فولادآلیاژی یزد-سهامی عام- صنایع‌ آذرآب‌ فاذر 5,377 300 16/3 محصولات فلزی 2 75
شخص حقیقی ایران‌ تایر پتایر 3,841 359 6/8 لاستیک و پلاستیک 2 9
شركت سرمایه گذاری گروه صنایع بهشهرایران-سهامی بانك‌اقتصادنوین‌ ونوین 2,634 500 840/6 بانکها و موسسات اعتباری 6 35
شركت سرمایه گذاری ملی ایران-سهامی عام- بانك ملت وبملت 2,508 500 451/1 بانکها و موسسات اعتباری 7 14
شخص حقیقی شهد قشهد 4,044 216 22/6 قند و شکر 4 113
صندوق سرمایه گذاری گنجینه آرمان شهر گروه‌صنایع‌بهشهرایران‌ وصنا 2,272 372 12/5 سرمایه گذاریها 6 28
شخص حقیقی فنرسازی‌زر خزر 1,713 402 27/7 خودرو و قطعات 14- 3
شركت لفافهای چندلایه آرمن آپادانا-سهامی خاص- توكا رنگ فولاد سپاهان شتوکا 3,390 200 4/3 شیمیایی 3 112
شركت توسعه معدنی وصنعتی صبانور-سهامی عام- توسعه‌معادن‌وفلزات‌ ومعادن 1,490 450 442/6 استخراج کانه های فلزی 5 7
شركت سرمایه گذاری اعتمادجم-سهامی عام- مس‌ شهیدباهنر فباهنر 1,702 359 6/6 فلزات اساسی 0- 27
صندوق سرمایه گذاری گنجینه آرمان شهر شهر سازی و خانه سازی باغمیشه ثباغ 3,093 167 23/3 انبوه سازی املاک و مستغلات 2 22
شخص حقیقی تهران‌ شیمی‌ شتهران 35,001 14 63/2 دارویی - 82
شركت سرمایه گذاری اندیشه محوران-سهامی خاص- لیزینگ رایان‌ سایپا ولساپا 2,972 146 28/4 واسطه گریهای مالی و پولی 0 50
شركت سرمایه گذاری فرهنگیان-سهامی خاص- تولید برق عسلویه مپنا بمپنا 14,326 24 9/6 عرضه برق،گاز،بخار و آب گرم 2 34
بانك سامان-سهامی عام- صنایع‌ لاستیكی‌ سهند پسهند 2,637 107 1/8 لاستیک و پلاستیک 6 23
شركت سرمایه گذاری هامون شمال-سهامی عام- داروسازی كاسپین تامین کاسپین 19,079 11 1/8 دارویی 8 34
شركت سرمایه گذاری دارویی تامین-سهامی خاص- داروپخش‌ (هلدینگ‌ وپخش 18,872 10 448/5 دارویی 1- 58
بانك رفاه كارگران-سهامی عام- داده‌پردازی‌ایران‌ مداران 2,264 68 264/6 رایانه 1 46
شخص حقیقی كشت‌وصنعت‌پیاذر غاذر 2,387 60 3/4 غذایی بجز قند وشکر 4 1-
شركت سرمایه گذاری زرین پرشیا-سهامی خاص- بین‌المللی‌توسعه‌ساختمان ثاخت 1,470 86 1,423/7 انبوه سازی املاک و مستغلات 1 0
شخص حقیقی سایپاآذین‌ خاذین 1,688 50 1/6 خودرو و قطعات 12 259
شخص حقیقی جام‌دارو فجام 14,695 5 3/7 محصولات فلزی 9 26
شخص حقیقی آلومراد فمراد 2,223 25 1/0 فلزات اساسی 3 20-
شركت عمران عرش پرسا-سهامی خاص- كشت‌وصنعت‌پیاذر غاذر 2,387 23 3/1 غذایی بجز قند وشکر 4 1-
شركت سرمایه گذاری دلیران پارس-سهامی عام- سخت‌ آژند ثاژن 6,105 8 66/2 انبوه سازی املاک و مستغلات 0 39
شخص حقیقی شهد قشهد 4,044 10 5/4 قند و شکر 4 113
شركت سرمایه گذاری اعتلاءالبرز-سهامی عام- گروه دارویی سبحان دسبحا 7,992 4 8/4 دارویی 1- 78
شخص حقیقی نوردوقطعات‌ فولادی‌ فنورد 3,674 8 2/9 فلزات اساسی 0 4-
شركت آروین ملل زرین-سهامی خاص- بیسكویت‌ گرجی‌ غگرجی 3,980 6 11/8 غذایی بجز قند وشکر 0- 20
شركت سرمایه گذاری توسعه ملی-سهامی عام- سرمایه گذاری گروه توسعه ملی وبانک 2,468 9 209/2 چندرشته ای صنعتی 0- 13
شركت نوآوران مدیریت سبا-سهامی خاص- سرمایه‌گذاری‌صندوق‌بازنشستگی‌ وصندوق 1,899 10 180/2 چندرشته ای صنعتی 1- 39
شركت سرمایه گذاری تدبیر-سهامی خاص- سرمایه گذاری پردیس پردیس 947 13 650/8 سرمایه گذاریها 0 10
شخص حقیقی شركت مواد ویژه لیا شلیا 2,421 4 0/9 کانی غیر فلزی 0 85
شركت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید-سهامی خاص- كویر تایر پکویر 3,445 2 138/0 لاستیک و پلاستیک 1 29-
شركت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید-سهامی خاص- سیمان‌هرمزگان‌ سهرمز 4,437 1 453/1 سیمان آهک گچ 0 7-
شركت سرمایه گذاری اعتلاءالبرز-سهامی عام- داروسازی تولید دارو دتولید 7,950 1 6/6 دارویی 4 32
شخص حقیقی كنترل‌خوردگی‌تكین‌كو رتکو 7,284 0 0/4 فنی و مهندسی 4 28
شركت گروه مالی بانك مسكن-سهامی عام- ص.س.زمین و ساختمان نسیم نسیم 10,654 0 14/4 صندوق سرمایه گذاری قابل معامله 0- 6
ذذذبازارگردان شرك18124ذژصغرب ص.س.زمین وساختمان مسكن شمالغرب صغرب 10,358 0 4/4 صندوق سرمایه گذاری قابل معامله 1 3
شخص حقیقی كنترل‌خوردگی‌تكین‌كو رتکو 7,284 2- 0/3 فنی و مهندسی 4 28
شخص حقیقی صنایع فولاد آلیاژی یزد فولای 2,455 20- 0/8 فلزات اساسی 5 29
شركت آذرتوسعه مسكن-سهامی خاص- كشت‌وصنعت‌پیاذر غاذر 2,387 50- 1/4 غذایی بجز قند وشکر 4 1-
شخص حقیقی قند لرستان‌ قلرست 3,411 60- 198/7 قند و شکر 5 104
شركت داروپخش-سهامی عام- داروسازی زاگرس فارمد پارس ددام 5,495 80- 39/8 دارویی 7- 10-
شهرداری اصفهان سامان‌ گستراصفهان‌ ثامان 2,163 300- 56/3 انبوه سازی املاک و مستغلات 16 25
شخص حقیقی شكرشاهرود قشکر 2,102 312- 2/6 قند و شکر 8 65
موسسه صندوق حمایت وبازنشستگی كارك.فولاد سایپا خساپا 1,628 597- 3,061/2 خودرو و قطعات 12- 191
شركت سرمایه گذاری صباتامین-سهامی عام- نوسازی‌وساختمان‌تهران‌ ثنوسا 2,554 450- 45/4 انبوه سازی املاک و مستغلات 13 33-
ذذذبازارگردان شرك13364ذژاعتماد صندوق س. اعتماد آفرین پارسیان اعتماد 12,648 120- 40/3 صندوق سرمایه گذاری قابل معامله 1 26
شركت سرمایه گذاری توسعه ملی-سهامی عام- چرخشگر خچرخش 1,435 2,803- 13/7 خودرو و قطعات 15 81
شركت سرمایه گذاری صباتامین-سهامی عام- نیرو محركه‌ خمحرکه 3,074 1,500- 34/2 خودرو و قطعات 1 71
شركت گروه توسعه مالی مهرآیندگان-سهامی عام- معدنی و صنعتی گل گهر کگل 2,737 4,300- 680/9 استخراج کانه های فلزی 14 15-
شركت سرمایه گذاری سعدی-سهامی عام- گسترش‌صنایع‌وخدمات‌كشاورزی‌ تکشا 2,626 5,497- 33/1 ماشین آلات و تجهیزات 6 6
شركت سرمایه گذاری نفت وگازوپتروشیمی تامین-س.ع سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی‌ وپترو 2,059 16,600- 642/4 شیمیایی 14 15